Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: W tabeli bez zmian

Austria M: W tabeli bez zmian

W piątej kolejce ligi austriackiej swoje pojedynki wygrały Zadruga Aich/Dob, Union Raiffeisen Waldviertel, VBC TLC Weiz i Wörther-See-Löwen Klagenfurt. Tym samym układ tabeli pozostał zachowany. W zestawieniu prowadzi Zadruga Aich/Dob przed Union Raiffeisen Waldviertel i UVC Holding Graz. Na ostatnim miejscu plasuje się TJ Sokol Wiedeń V, który wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Kolejną serię spotkań w austriackiej lidze rozpoczęło ciekawe starcie pomiędzy SK Zadruga Aich/Dob a UVC Holding Graz. Pierwsze dwa sety były niezwykle zacięte i rozstrzygane dopiero po walce na przewagi. Zupełnie inny przebieg miała druga część meczu, którą zdominowali liderzy austriackiej ekstraklasy i tym samym SK Zadruga Aich/Dob pozostaje jedynym zespołem, który w tym sezonie nie stracił nawet punktu. Gospodarzom nie pomogło to, że 24 punkty zdobył Lorenz Koraimann, 17 oczek dołożył Tiago Pereira a 13 Clemens Uterberger. Siatkarze UVC Holding Graz popełnili ponad 30 błędów. Po drugiej stronie siatki atak opierał się na Maximilianie Landfahrerze (18), Peterze Mlynarciku (17) i Victorze Hugo De Alcantarze (14). Ponownie na boisku nie wystąpił Kacper Stelmach.

Z roli faworyta wywiązał się VBC TLC Weiz, który w wyjazdowym spotkaniu pokonał outsidera z Wiednia. Chociaż TJ Sokol Wiedeń V starał się walczyć z rywalami i w każdym secie zdobył ponad 20 punktów, to jednak końcówki lepiej rozegrali goście, w których szeregach dobry mecz rozegrał Jose Carlos Vieira Da Vinha (17 punktów). Po drugiej stronie siatki najlepiej punktował Clemens Ecer, który zdobył 19 oczek. Dominik Żukowski nie dostał w tym meczu szansy wejścia na boisko. Jedyny mecz bez Polaków w składzie zespołów odbył się w Klagenfurcie, gdzie VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt podejmował VCA Amstetten NÖ. Mecz miał nierówny przebieg, chociaż przyjezdni słabo weszli w to spotkanie, szybko wyrównali wynik meczu. W dwóch kolejnych setach końcówki kontrolowali już gospodarze i to oni sięgnęli po kolejny triumf. 24 punkty dla gospodarzy zdobył Simon Frühbauer, zaś 18 Arwin Kopschar.

Na koniec piątej kolejki starły się dwa zespoły, w których Polacy odgrywają ważne role. Union Raiffeisen Waldviertel podejmował UVC Weberzeile Ried/Innkreis. Gospodarze byli faworytami tego meczu i wygrali bez straty seta. Rywale jednak nie byli łatwym przeciwnikiem, najbliżej przedłużenia losów meczu byli w trzeciej odsłonie, którą siatkarze Unionu wygrali 25:23. Najlepiej punktującymi w szeregach drużyny prowadzonej przez Zdenka Smejkala byli Arthur Darmois (19) i Lars Bornemann (15). 11 punktów do dorobku drużyny dołożył Dawid Siwczyk, który czterokrotnie punktował blokiem, sześciokrotnie atakiem (75% skuteczności) i raz zagrywką. Od początku trzeciego seta na boisku pojawił się Maciej Borris, który do dorobku drużyny dołożył 5 punktów (3 atakiem przy 75% skuteczności i 1 blokiem). W trakcie ostatniej odsłony na boisko wszedł również Łukasz Szarek, zdobywając jeden punkt. Dla gości najwięcej punktów zdobył Tomasz Rutecki (12 – 44% skuteczności w ataku) a 6 dodał Alan Wasilewski (po jednym blokiem oraz zagrywką oraz 4 atakiem (na pięć prób)). Libero przyjezdnych – Michał Szydłowski przyjmował 19 razy i popełnił jeden błąd a dokładność odbioru została oceniona na 47% (16% perfekcyjnego).