Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: SK Posojilnica Aich/Dob ze złotym medalem

Austria M: SK Posojilnica Aich/Dob ze złotym medalem

fot. www.aich-dob.at

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki austriackiej ligi siatkarzy. Po złote medale sięgnęli zawodnicy SK Posojilnica Aich/Dob. W finałowej batalii drużyna, której barw broni trzech biało-czerwonych, Jan Król, Łukasz Wiese i Wiktor Siewierski, pokonała  Union Raiffeisen Waldviertel Dawida Siwczyka, Michała Peciakowskiego i Ernesta Plizgi. Wcześniej brązowe krążki zapewnili sobie zawodnicy SG VCA Amstetten NÖ/hotVolleys.

Finałowa rywalizacja pomiędzy Posojilnicą Aich/Dob a Union Raiffeisen Waldviertel toczyła się do czterech wygranych spotkań. We wszystkich lepsza okazała się ekipa z Bleiburga. Pierwsze dwa starcia podopieczni Matjaza Hafnera wygrali po 3:1. W  trzecim meczu triumfowali już bez straty seta. Czwarte, decydujące spotkanie było najbardziej zacięte. O zwycięstwie Posojilnicy Aich/Dob zadecydował bowiem dopiero tie-break. Aż trzy sety w tym spotkaniu kończyły się grą na przewagi – pierwszy, wygrany przez Union Raiffeisen Waldviertel 26:24, drugi, który zakończył się takim samym wynikiem na korzyść rywali, i czwarty, w którym dzięki zwycięstwu 34:32 siatkarze ekipy z Arbesbach doprowadzili do partii piątej. W tie-breaku zespół z Bleiburga triumfował 15:10 i zapewnił sobie drugie w historii mistrzostwo Austrii.  Jan Król zapisał na swoim koncie tym razem tylko 5 oczek i atakował ze skutecznością 31 proc. Lepiej spisał się Łukasz Wiese, który zanotował 53-procentową skuteczność i zdobył dla swojej ekipy 17 punktów. Po drugiej stronie siatki z Polaków najlepiej zaprezentował się Dawid Siwczyk (68-procentowa skuteczność i 16 oczek).Na najniższym stopniu podium rozgrywki ligowe zakończyli siatkarze SG VCA Amstetten NÖ/hotVolleys. Ich rywalizacja z Holding Graz toczyła się do dwóch wygranych spotkań. Oba starcia były niezwykle wyrównane. Rozstrzygały je bowiem dopiero tie-breaki. Szczególnie dramatyczna była końcówka drugiego pojedynku. Piąta partia wygrana została przez SG VCA Amstetten NÖ/hotVolleys po grze na przewagi – 17:15. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej ekipy był Maximilian Landfahrer, który zapisał na swoim koncie 20 oczek. W zespole Holdingu Graz znakomicie zaprezentował się Maximilan Auste, zdobywca aż 33 punktów.

W cieniu walki o medale rozegrała się też rywalizacja o piąte miejsce. Walczyły o nie ekipy Wörther-See-Löwen Klagenfurt i VBC TLC Weiz Grzegorza Szumielewicza. W pierwszym starciu ekipa z Klagenfurtu rozbiła rywali 3:0, wygrywając poszczególne partie do 20, 14 i 16. W kolejnym meczu podopieczni Johanna Hubera oddali rywalom tylko jedną partię i to oni wygrywając drugie spotkanie, zapewnili sobie piątą pozycję. Dobrze w przegranej ekipie zaprezentował się polski przyjmujący. Grzegorz Szumielewicz był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku – zdobył 23 punkty. W szeregach Wörther-See-Löwen Klagenfurt najlepszy okazał się Philipp Waller, który zapisał na swoim koncie 18 oczek.

Zobacz również:
Wyniki play-off ligi austriackiej M

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved