Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: SK Posojilnica Aich/Dob o krok od złota

Austria M: SK Posojilnica Aich/Dob o krok od złota

fot. Posojilnica Aich/Dob

W lidze austriackiej coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć. Znany jest już brązowy medalista rozgrywek, natomiast faworyt, SK Posojilnica Aich/Dob jest już jedynie o krok od zdobycia mistrzostwa Austrii, bowiem ma już na swoim koncie trzecie zwycięstwo nad SG Union Raiffeisen Waldviertel.

Siatkarze SK Posojilnica Aich/Dob w dotychczasowych trzech meczach finałowych stracili zaledwie dwa sety. W trzecim pojedynku podopieczni Matijaza Hafnera wygrali 3:0, ale nie oznacza to, że w pojedynku brakowało emocji. W premierowej odsłonie na parkiecie trwała wyrównana walka, ale w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili gospodarze, wygrywając 25:23. Miejscowy zespół poszedł za ciosem w drugiej części meczu, w której wyraźnie dyktował warunki na parkiecie. Ekipa SK Posojilnica Aich/Dob  triumfowała zdecydowanie, 25:16.Trzeci set ponownie był wyrównany, ale ponownie doświadczeniem wykazali się gospodarze, którzy po krótkiej grze na przewagi (26:24) cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii, a co za tym idzie – w całym meczu. Gospodarze zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w ofensywie, kończąc 52% swoich ataków, natomiast przyjezdni, zaledwie 41%. Również w pozostałych elementach dominowali faworyci, którzy lepiej zagrali w bloku, polu serwisowym, a także w przyjęciu.

Liderami SK Posojilnica Aich/Dob byli Matej Kok oraz Matej Mihajlović, każdy z nich zapisał na swoim koncie po 17 oczek. Po stronie SG Union Raiffeisen Waldviertel jedynie Lars Bornemann wywalczył więcej niż 10 punktów. W podstawowym składzie przyjezdnych wyszli Dawid Siwczyk oraz Łukasz Szarek. Siwczyk skończył mecz z 7 oczkami na swoim koncie, z których 5 wywalczył w ataku, a po 1 dołożył w bloku oraz polu zagrywki. Łukasz Szarek zdobył 8 punktów, ale zanotował zaledwie 35% skutecznych ataków. Na boisku pojawi się również Ernest Plizga, którego zadaniem była poprawa przyjęcia.

W zespole SK Posojilnica Aich/Dob Kacper Stelmach wchodził na zmiany w pierwszym i trzecim secie, Polak zdobył jeden punkt, udane kończąc jedyną swoją próbę w ofensywie.

SK Posojilnica Aich/Dob – SG Union Raiffeisen Waldviertel 3:0
(25:23, 25:16, 26:24)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved