Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Seria porażek zespołu z Wiednia trwa

Austria M: Seria porażek zespołu z Wiednia trwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

W ostatnich dniach rozegrano trzy mecze ligi austriackiej, z czego w dwóch wystąpiły zespoły z Polakami w składach. Zwycięstwa za trzy punkty odniosły Union Waldviertel, Weberzeile Ried/Innkreis oraz Wörther-See-Löwen Klagenfurt. W tabeli niezmiennie prowadzi SK Zadruga Aich/Dob przed Union Raiffeisen Waldviertel i UVC Holding Graz. Zestawienie zamyka natomiast TJ Sokol Wiedeń V, który przegrał wszystkie osiem spotkań.

Union Raiffeisen Waldviertel nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem TJ Sokol Wiedeń V. Gospodarze ani przez moment nie pozwolili gościom dojść do głosu. W żadnym z setów siatkarze z Wiednia nie zdołali przekroczyć bariery 20 punktów a najwięcej – 18 zdobyli w drugiej odsłonie. Union Raiffeisen Waldviertel był lepszy w każdym elemencie od zagrywki i przyjęcia po postawę na siatce (52% skuteczności w ataku przy 28% przyjezdnych i 10:2 w blokach). Trener Smejkal rotował składem. Dawid Siwczyk zagrał w pierwszych dwóch setach a w trzecim wszedł tylko na zmianę i zdobył w tym czasie 7 punktów (83% skuteczności w ataku i 2 bloki). Maciej Borris rozpoczął swój udział w meczu w trakcie drugiej odsłony. Środkowy zdobył w tym czasie 2 punkty.Dwa dni później rozegrano pojedynek pomiędzy VBC TLC Weiz a Weberzeile Ried/Innkreis. Ten mecz również zakończył się w trzech odsłonach, jednak na korzyść przyjezdnych. Gospodarze mimo walki byli głównie tłem dla sąsiadów w tabeli. Mecz nie stał jednak na zbyt wysokim poziomie, obie drużyny miały problemy w ataku (33% skuteczności gospodarzy i 43% przyjezdnych). Dla gości najwięcej punktów zdobył Tomasz Rutecki – 12 ataków przy 44% skuteczności. 7 oczek dla drużyny prowadzonej przez Dominika Kefera dołożył Alan Wasilewski, który czterokrotnie punktował atakiem (57% skuteczności) dołożył do tego 2 bloki i asa. Całe spotkanie rozegrał również libero Michał Szydłowski, który przyjmował 8 razy a odbiory zostały ocenione na 100%. W szeregach gospodarzy na zmiany wchodził Dominik Żukowski, który dwukrotnie punktował blokiem.

W sobotę VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt podejmował TJ Sokol Wiedeń V. Gospodarze wygrali bez straty seta, jednak dość niespodziewanie musieli długo walczyć z rywalami. Pierwsza partia rozstrzygnęła się po walce na przewagi, w dwóch kolejnych również nie brakło walki, jednak również tym razem gościom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W szeregach gospodarzy dobry występ zaliczyli David Petschnig i Ben Stockhammer (obaj 10 punktów). Obie drużyny często myliły się w polu zagrywki. Zespół z Klagenfurtu oddał tym elementem aż 21 punktów a goście – 14.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved