Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Przegrana i spadek w tabeli VBC TLC Weiz

Austria M: Przegrana i spadek w tabeli VBC TLC Weiz

W rywalizacji o miejsca 1-4 w lidze austriackiej Weberzeile Ried/Innkreis przegrał kolejny mecz. Tym razem zespół z Polakami w składzie musiał uznać wyższość UVC Holding Graz. W ostatnim meczu walki o miejsca 5-8 porażki doznał VBC TLC Weiz, przez co spadł ostatecznie na 3. miejsce w tabeli.

Po kolejce w środku tygodnia w sobotę rozegrany został tylko jeden mecz w ramach rywalizacji o miejsca 1-4 w lidze austriackiej. Weberzeile Ried/Innkreis podejmował UVC Holding Graz. Pierwsze dwa sety były bardzo jednostronne. Gospodarze nie mieli argumentów, by przeciwstawić się rywalom i przegrali do 15. Dopiero w trzecim secie sytuacja się zmieniła, jednak w końcówce skuteczniej zaprezentowali się przyjezdni i to oni triumfowali 3:0. Tradycyjnie dla drużyny prowadzonej przez Dominika Kefera najwięcej punktów zdobył Tomasz Rutecki. Polak zapisał na swoim koncie 15 punktów przy 36% skuteczności w ataku. 5 oczek do dorobku drużyny dołożył Alan Wasilewski (29% skuteczności). Nominalny środkowy miał jednak w tym meczu nietypową rolę, bowiem nie zagrał na swojej pozycji a odpowiadał za przyjęcie. Aż 30 razy (z 62) odbierał zagrywki rywali, utrzymując 53% pozytywnego odbioru i 23% perfekcyjnego. Michał Szydłowski przyjmował 10 piłek (40% pozytywnego przyjęcia). Gra gospodarzy opierała się na Lorenzie Koraimannie (20 punktów, 47% skuteczności) i Tiago Pereirze (17 punktów, 71% skuteczności).

Zakończyła się rywalizacja o miejsca 5-8. Zgodnie z przewidywaniami swój mecz z ostatnim zespołem w tabeli – TJ Sokolem Wiedeń V wygrał Wörther-See-Löwen Klagenfurt. Gospodarze starali się walczyć, ale w każdym z trzech setów ostatnie słowo mieli goście. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Klagenfurtu awansowała na 2. miejsce w tabeli. VBC TLC Weiz starało się walczyć z liderem tej części rozgrywek – VCA Amstetten NÖ. Gospodarze oddali przeciwnikom tylko jednego seta – trzeciego, w którym zwycięzcę wyłoniła dopiero walka na przewagi. Przez porażkę 1:3 VBC TLC spadło na 3. miejsce w tabeli. Swoje szanse w tym meczu dostał Dominik Żukowski. Polak wszedł w trakcie drugiego seta i został na boisku do końca spotkania, zdobywając 3 punkty, wszystkie po kiwkach (60% skuteczności).