Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Poznaliśmy pary fazy play-off

Austria M: Poznaliśmy pary fazy play-off

W ostatnich dniach rozegrano decydujące mecze w rywalizacji o miejsca 1-4 w lidze austriackiej. Union Waldviertel najpierw pokonał 3:0 Weberzeile Ried/Innkreis a trzy dni później po tie-breaku musiał uznać wyższość Zadruga Aich/Dob. Tym samym poznaliśmy pary play-off ligi austriackiej.

W przedostatnim spotkaniu rywalizacji o miejsca 1-4 rozegrany został „polski” pojedynek, w którym UVC Weberzeile Ried/Innkreis we własnej hali grał z Union Waldviertel. Gospodarze nie zdołali przeciwstawić się przeciwnikom, przegrywając 0:3. Jedynie w drugim secie podopieczni trenera Kefera zapewnili więcej emocji, bowiem przegrali dopiero po długiej walce na przewagi. Przyjezdni zagrali bardzo równo, aż czterech zawodników miało na swoim koncie dwucyfrowy dorobek (Arthur Darmois – 17, Lars Bornemann – 16, Nathan Fullerton – 14, Maciej Borris – 12).

Polski środkowy rozegrał cały mecz, dwukrotnie zaserwował asa, trzy razy punktował blokiem a jego skuteczność w ataku wyniosła 70%. Łukasz Szarek wszedł jedynie na zmianę w trzecim secie. Gra gospodarzy opierała się na Tomaszu Ruteckim, który zdobył 18 punktów (53% skuteczności). Alan Wasilewski ponownie odpowiadał za przyjęcie, najczęściej z całego zespołu odbierał zagrywki (24 razy, 5 błędów, 46% pozytywnego i 21% perfekcyjnego). Dodatkowo Polak zdobył 8 punktów w ataku (57%) i 1 blokiem. Michał Szydłowski 19 razy przyjmował zagrywkę notując 53% pozytywnego odbioru (26% perfekcyjnego).

Na zakończenie tej części rywalizacji Union Raiffeisen Waldviertel podejmował SK Zadruga Aich/Dob. Poszczególne sety były jednostronne. Chociaż goście prowadzili 2:1, dopiero po tie-breaku przypieczętowali swoje zwycięstwo. Tym samym Zadruga zrewanżowała się Union Waldviertel za porażkę w pierwszym meczu tej fazy rozgrywek. Goście mieli wyższą skuteczność w ataku (53% do 49%), ale rzadziej blokowali (9 punktów w tym elemencie przy 15 gospodarzy). Dla przyjezdnych najczęściej punktował Thomas Trothann, który zdobył 25 oczek. W szeregach gospodarzy najlepiej zaprezentował się Lars Bornemann (21 punktów, 47% skuteczności). Łukasz Szarek zdobył 15 punktów (44% skuteczności w ataku) a Maciej Borris do dorobku drużyny dołożył 11 oczek (po 3 zagrywką i blokiem oraz 5 atakiem przy 63% skuteczności).

Kilka dni wcześniej zakończyła się rywalizacja o miejsca 5-8. Tym samym w sobotę poznaliśmy pary rywalizacji play-off, które prezentują się następująco: