Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Posojilnica Aich/Dob wciąż na czele

Austria M: Posojilnica Aich/Dob wciąż na czele

fot. Posojilnica Aich/Dob

W miniony weekend w lidze austriackiej rozegrano pięć meczów. Najbardziej jednostronne było spotkanie SG Union Raiffeisen Waldviertel – UVC Ried/Innkreis, w którym goście zdobyli łącznie zaledwie 47 punktów. Po dwa spotkania rozegrały UVC Ried/Innkreis, VCA Amstetten NÖ i VBC TLC Weiz. Po wszystkich rozegranych dotychczas meczach na czele tabeli z 12 punktami plasuje się SK Posojilnica Aich/Dob, natomiast stawkę z jednym zwycięstwem zamyka VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt.

Pierwszy z piątkowych meczów rozegrany został w Weiz. Gospodarze niespodziewanie rozpoczęli od wygranego seta przeciwko faworytom – drużynie SK Posojilnica Aich/Dob. Liderzy ligi austriackiej szybko jednak wrócili do dobrej gry, triumfując w drugiej odsłonie do 15. W kolejnych setach nie brakowało wyrównanej walki, jednak kolejny komplet punktów na swoim koncie zapisali siatkarze Matjaza Hafnera. Kacper Stelmach rozpoczął w podstawowym składzie, jednak od drugiego seta wchodził wyłącznie na zmiany. Polakowi nie udało się skończyć żadnego z sześciu ataków – dwa z nich zostały zablokowane, raz Stelmach popełnił błąd. Siatkarz z Polski zdobył tylko jeden punkt – blokiem.VBC TLC Weiz – SK Posojilnica Aich/Dob 1:3
(25:20, 15:25, 22:25, 20:25)

Najsłabszy zespół ligi austriackiej w piątek podejmował VCA Amstetten NÖ. Chociaż gospodarze postawili się siatkarzom Jana Schmidta, nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść w ani jednym secie. Dobry mecz rozegrał Simon Frühbauer, jednak nie wystarczyło to do powiększenia dorobku w tabeli. W szeregach przyjezdnych 15 punktów zdobył Arthur Darmois. Cały mecz rozegrali Polacy – Maciej Kleinschmidt zdobył 8 punktów – wszystkie atakiem (39% skuteczności). 6 oczek do dorobku dołożył Kornel Kowalewski, który jako jedyny w drużynie miał na koncie punktowe bloki.

VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt – VCA Amstetten NÖ 0:3
(19:25, 23:25, 22:25)

W ostatnim z piątkowych pojedynków po obu stronach siatki kibice mogli obserwować Polaków. SG Union Raiffeisen Waldviertel nie dał szans UVC Ried/Innkreis. Przyjezdni jedynie w trzecim secie podjęli walkę, jednak nie wystarczyło to, aby przekroczyć barierę 20 punktów. W szeregach gospodarzy cały mecz rozegrali Łukasz Szarek i Dawid Siwczyk, na zmianę w trzecim secie wszedł Ernest Plizga. Szarek był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, zdobył 17 punktów – 12 atakiem (63% skuteczności), a pozostałe blokiem. Siwczyk zapisał na swoim koncie 11 punktów – 1 zagrywką, 7 atakiem (88% skuteczności) oraz 3 blokiem. Po drugiej stronie siatki po pięć punktów zdobyli Tomasz Rutecki i Tomasz Polczyk, którzy wychodzili w każdym z setów w podstawowym składzie. Ich skuteczność w ataku wynosiła odpowiednio 22% i 45%.

SG Union Raiffeisen Waldviertel – UVC Ried/Innkreis 3:0
(25:14, 25:14, 25:19)

Już dzień później kolejny mecz do rozegrania miał VCA Amstetten NÖ. Po zwycięstwie 3:0 w piątek kolejne ich wyjazdowe spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Siatkarze Jana Schmidta przegrywali już 0:2, jednak udało im się doprowadzić do tie-breaka. W piątym secie nie brakowało emocji, jednak ostatecznie po grze na przewagi lepsi okazali się zawodnicy UVC Holding Gaz. Maciej Kleinschmidt zdobył 10 punktów, natomiast Kornel Kowalewski – 12. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Tiago Pereira, który zapisał na swoim koncie 17 oczek przy 48% skuteczności.

UVC Holding Graz – VCA Amstetten NÖ 3:2
(25:22, 25:17, 22:25, 23:25, 19:17)

Weekendowe granie w Austrii zamknął mecz pomiędzy VBC TLC Weiz a UVC Ried/Innkreis. Pierwsze dwa sety bez większych problemów zapisali na swoim koncie przyjezdni. W trzeciej odsłonie inicjatywę przejęli gospodarze, wygrywając do 16. Nie zdołali jednak pójść za ciosem. Czwarty set ponownie lepiej rozegrali siatkarze Dominika Kefera, dzięki czemu dopisali do swojego konta cenne trzy punkty. Kluczowym graczem gospodarzy był Tomasz Rutecki, który zaprezentował się ze znacznie lepszej strony niż w piątkowym meczu, zdobywając aż 22 punkty (48% skuteczności). Tomasz Polczyk wszedł jedynie na zmianę w trzecim secie.

VBC TLC Weiz – UVC Ried/Innkreis 1:3
(21:25, 21:25, 25:16, 22:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved