Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Posojilnica Aich/Dob i Union Waldviertel powalczą o mistrzostwo

Austria M: Posojilnica Aich/Dob i Union Waldviertel powalczą o mistrzostwo

fot. Posojilnica Aich/Dob

Bez najmniejszych problemów faworyci rywalizacji półfinałowej, czyli SK Posojilnica Aich/Dob i SG Union Raiffeisen Waldviertel wygrali po raz trzeci. Oba zespoły we własnych halach triumfowały bez straty seta. UVC Ried/Innkreis z liderami po fazie zasadniczej przegrało do 15, 17 i 12, natomiast mierzące się z wiceliderami Holding Graz w trzecim pojedynku półfinałowym uległo w kolejnych setach do 16, 16 i 20.

Siatkarze SK Posojilnica Aich/Dob nie dali najmniejszych szans przyjezdnym. Gospodarze punktowali seriami, od początku narzucając swój styl gry. Mimo kolejnych przerw na życzenie trenera i rotacji w składzie UVC Ried/Innkreis w żadnym z setów nie zdołało zdobyć 20 punktów. Najwięcej oczek na swoim koncie zapisał Matej Kok (11). Kacper Stelmach wchodził na zmiany w dwóch pierwszych setach i rozegrał całą trzecią odsłonę. Polak zdobył 8 punktów, kończąc 6 z 13 ataków i dwukrotnie blokując zagrania rywali. Po drugiej stronie siatki mecz w pierwszej szóstce rozpoczął Tomasz Rutecki, jednak został zmieniony i w kolejnych odsłonach nie pojawiał się już na boisku. Zdobył 3 punkty (38% skuteczności). Tomasz Polczyk był zmiennikiem w dwóch pierwszych odsłonach a w trzeciej grał od początku, zdobywając 4 punkty (25% skuteczności).W drugim półfinale również nie było większych emocji. Siatkarze SG Union Raiffeisen Waldviertel w inauguracyjnej partii szybko odskoczyli na cztery punkty a później tylko powiększali przewagę. W drugiej odsłonie gospodarze ponownie na początku seta dyktowali warunki. Chociaż w kolejnych akcjach siatkarze Holding Graz starali się odrabiać dystans, nie udało im się odwrócić biegu gry. Najdłużej walka punkt za punkt toczyła się w ostatniej partii, jednak od stanu 14:13 gospodarze przejęli inicjatywę, wygrywając do 20. Najwięcej punktów zdobył Dawid Siwczyk (16 – 3 asy, 6 bloków i 7 ataków przy 70% skuteczności). 14 oczek zdobył Łukasz Szarek (12 w ataku przy 50% skuteczności i po 1 blokiem oraz zagrywką) a 5 dołożył Ernest Plizga (po 1 zagrywką i blokiem oraz skończył 3 z 6 ataków). Po drugiej stronie siatki najwięcej oczek – 10 zapisał na swoim koncie Felix Koraimann.

Pierwszy mecz finałowy zaplanowano na 10 kwietnia w Bleiburgu a kolejny cztery dni później w Zwettl. Gra o trzecie miejsce rozpocznie się 13 kwietnia w Graz a następny tydzień później w Ried im Innkreis.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off austriackiej Bundesligi siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved