Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Porażki „polskich” zespołów

Austria M: Porażki „polskich” zespołów

fot. Union Volleyball Raiffeisen Waldviertel

W środku tygodnia rozegrano kolejne pojedynki ligi austriackiej. Porażki odniosły oba zespoły, w których składzie występują Polacy. Union Waldviertel przegrał 1:3 z Holding Graz a Weberzeile Ried/Innkreis musiał uznać wyższość lidera – Zadrugi Aich/Dob. Zarówno Union Raiffeisen Waldviertel jak i UVC Weberzeile Ried/Innkreis  w tej części rywalizacji rozegra jeszcze dwa mecze.

Jednostronny pojedynek obserwowali kibice zgromadzeni w hali w Ried im Innkreis. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli gospodarze podejmowali lidera – Zadrugę Aich/Dob. Dysproporcja między zespołami była bardzo widoczna. W żadnym z setów siatkarze UVC Weberzeile nie zdołali przekroczyć bariery 20 punktów. Goście górowali na siatce. Nie tyko utrzymywali wysoką skuteczność w ataku (50%), ale również bardzo dobrze czytali grę rywali trzynastokrotnie punktując blokiem. Dla Zadrugi Aich/Dob najwięcej punktów – 15 zdobył Maximilian Landfahrer. W szeregach gospodarzy najczęściej punktował Tomasz Rutecki. Polak zdobył jednak zaledwie 9 punktów a jego skuteczność w ataku wyniosła 32%. Pięć oczek do dorobku drużyny dołożył Alan Wasilewski (29% skuteczności). Michał Szydłowski był najbardziej obciążony przyjęciem w swojej drużynie. Libero odbierał piłkę 23 razy, popełniając przy tym dwa błędy – 52% pozytywnego i 26% perfekcyjnego odbioru.Bardzo dobrze mecz z Holding Graz rozpoczęli siatkarze Union Raiffeisen Waldviertel, którzy triumfowali w pierwszym secie 25:15. Goście nie zdołali pójść za ciosem. Kolejne trzy partie obfitowały w emocje i zaciętą walkę. Sety numer dwa i cztery kończyły się zwycięstwem gospodarzy 26:24. Jeszcze ciekawiej było w trzeciej odsłonie, która padła łupem podopiecznych trenera Kocha dopiero przy stanie 31:29. Chociaż przyjezdni słabiej przyjmowali, to mieli nieco wyższą skuteczność w ataku. Podopieczni trenera Smejkala również częściej blokowali (12 do 5), jednak w decydujących momentach więcej szczęścia mieli gospodarze. W szeregach UVC Holding Graz punktowali głównie Lorenz Koraimann (27) i Tiago Pereira (18). Po drugiej stronie siatki dwóch zawodników punktowało ponad 2- razy – Lars Bornemann zdobył 25 punktów a Arthur Darmois 21. Maciej Borris do dorobku drużyny dołożył 11 oczek. Polski środkowy był autorem połowy bloków swojej drużyny (6) a atakował z 36% skutecznością.

Zobacz również:
Wyniki i tabela rywalizacji o miejsca 1-4 w lidze austriackiej

W środę mecz z outsiderem rozegrał VCA Amstetten NÖ. Gospodarze wywiązali się z roli faworyta i pokonali Sokol Wiedeń V nie tracąc przy tym nawet seta. Po efektownym zwycięstwie w inauguracyjnej partii, w dwóch kolejnych odsłonach goście postawili się przeciwnikom. Mimo bardziej wyrównanej gry ostatnie słowo w obu odsłonach należało do gospodarzy. W ostatniej serii spotkań VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt zmierzy się z TJ Sokol Wiedeń V a VBC TLC Weiz czeka wyjazdowy pojedynek z VCA Amstetten NÖ. VBC i VBK w tabeli dzieli tylko jeden punkt, więc sobotnie pojedynki będą decydujące o ich ostatecznych miejscach w tabeli.

Zobacz również:
Wyniki i tabela rywalizacji o miejsca 5-8 w lidze austriackiej

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved