Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Porażka lidera tabeli

Austria M: Porażka lidera tabeli

fot. Posojilnica Aich/Dob

W lidze austriackiej siatkarzy rozegrano spotkania 23. kolejki, a także w środę rozegrano jedno spotkanie 24. kolejki. Drugiej porażki doznał lider tabeli SK Posojilnica Aich/Dob. Drużyna Krzysztofa Stelmacha po pięciosetowym, zaciętym boju przegrała u siebie z UVC Holding Graz. Z kolei w sobotnim pojedynku pomiędzy UVC Ried/Innkries a VCA Amstetten NÖ mogliśmy na boisku oglądać aż czterech naszych rodaków. 

Zajmujący pierwsze miejsce w rozgrywkach zespół SK Posojilnica Aich/Dob w środę podejmował UVC Holding Graz. Zespół Kacpra Stelmacha przegrał wprawdzie pierwszą odsłonę spotkania, w drugiej zaprezentował się jednak zdecydowanie lepiej i doprowadził do remisu. Zespół ze stolicy Styrii zwyciężył w kolejnej partii i gospodarze znów musieli gonić wynik. Ta sztuka im się udała, o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. Decydująca partia miała bardzo zacięty przebieg, zwyciężyli ostatecznie siatkarze z Grazu 20:18. Kacper Stelmach zaprezentował się w tym spotkaniu w roli zmiennika, nie zdobył jednak żadnego punktu. Mimo porażki zespół Polaka utrzymał pozycję lidera tabeli.„Polskim” starciem można było nazwać pojedynek pomiędzy UVC Ried/Innkries, którego barwy bronią Tomasz Rutecki oraz Tomasz Polczyk z VCA Amstetten NÖ, w którym można oglądać grę Macieja Kleinschmidta i Kornela Kowalewskiego. Ekipa z Amsstetten wygrała pierwszego seta do dziewiętnastu, w kolejnych lepsi byli jednak gospodarze i to oni zapisali na swoim koncie cenne trzy „oczka”. Z bardzo dobrej strony pokazał się zwłaszcza Tomasz Rutecki, który był najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny, zdobył 21 „oczek”, 19 atakiem i 2 blokiem. Tomasz Polczyk zakończył spotkanie bez dorobku punktowego. Z kolei Kornel Kowalewski uzbierał w całym meczu 4 punkty, a wchodzący z ławki rezerwowych Maciej Kleinschmidt zakończył spotkanie z dwoma „oczkami”.

SG Union Raiffeisen Waldviertel w tej kolejce podejmował UVC Holding Graz. Pierwszy set wygrała ekipa ze stolicy Styrii, jednak kolejne dwa padły łupem gospodarzy tego pojedynku. Siatkarze z Grazu zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka, który rozstrzygnęli na swoją korzyść. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Szarek, który zdobył 19 punktów, 12 atakiem (w tym elemencie zachował 44% skuteczności), 5 blokiem oraz 2 zagrywką. W każdym secie w wyjściowym składzie znalazł się także Dawid Siwczyk, który zdobył 5 „oczek”, 2 atakiem i 3 blokiem. Rolę zmienika pełnił w tym spotkaniu Ernest Plizga, który dołożył punkt w ofensywie.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved