Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Dwa „polskie” starcia w 18. kolejce

Austria M: Dwa „polskie” starcia w 18. kolejce

fot. Posojilnica Aich/Dob

W dwóch z trzech rozegranych spotkań 18. kolejki ligi austriackiej doszło do „polskich” pojedynków. Posojilnica Aich/Dob z Kacprem Stelmachem odprawiła z kwitkiem UVC Ried/Innkreis Tomasza Polczyka, natomiast Union Raiffeisen Waldviertel z Łukaszem Szarkiem wywalczyło komplet punktów w VCA Amstetten.

Pierwszy set meczu VCA Amstetten NÖ z SG Union Raiffeisen Waldviertel był dość wyrównany, górą byli w nim goście, którzy w kolejnej odsłonie poszli za ciosem i prowadzili 2:0. Gospodarzom udało się jednak przedłużyć losy meczu, triumfując w trzeciej partii 25:21, jednak w czwartej części meczu przyjezdni postawili kropkę nad i i wyjechali z terenu rywala z kompletem punktów. Łukasz Szarek oraz Dawid Siwczyk wyszli w podstawowym składzie. Atakujący zapisał na swoim koncie 11 oczek, notując 33% skuteczności ataku. Siwczyk zdobył 9 punktów, do 6 w ofensywie dołożył 3 udane bloku. Na parkiecie pojawił się również Ernest Plizga, który wchodził na zmiany w drugim i trzecim secie. W szeregach miejscowej drużyny Kornel Kowalewski również wyszedł w podstawowym składzie, zdobywając 5 oczek. VCA Amstetten NÖ jest na przedostatnim miejscu w ligowej klasyfikacji, natomiast ekipa Łukasza Szarka to wicelider zestawiania.Szybko, łatwo i przyjemnie swoje spotkanie wygrali liderzy tabeli, SK Posojilnica Aich/Dob, która w żadnym z trzech setów nie pozwoliła UVC Ried/Innkreis na zbliżenie się do granicy 20 oczek. Kacper Stelmach był drugim najlepiej punktującym graczem w szeregach gospodarzy, kończąc mecz z dorobkiem 11 oczek. Stelmach skończył 9 z 13 ataków i dołożył 2 oczka blokiem. W zespole gości Tomasz Polczyk wywalczył 9 oczek, co było najlepszym wynikiem w drużynie UVC, ale skończył tylko 32% swoich akcji. SK Posojilnica Aich/Dob jest niekwestionowanym liderem tabeli ligi austriackiej, ma na swoim koncie 42 punkty, 7 więcej od zespołu z drugiego miejsca. Ekipa UVC Ried.Innkreis z 18 oczkami plasuje się natomiast na 4. pozycji.

W starciu Wörther-See-Löwen Klagenfurt z UVC Holding Grz lepsi okazali się goście, którzy jedynie w drugim secie musieli uznać wyższość miejscowego zespołu.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved