Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: „Polski” zespół z brązem

Austria M: „Polski” zespół z brązem

Zespół SG Union Raiffeisen Waldviertel, w którym występuje czterech Polaków, zakończył rozgrywki austriackiej ekstraklasy z brązowym medalem. W walce o trzecie miejsce, która okazała się derbami Dolnej Austrii, zawodnicy z Waldviertel dwukrotnie pokonali SG VCA Amstetten NÖ 3:1. – Wyszliśmy od początku skoncentrowani, ale rozluźnieni przycisnęliśmy rywali i wszystko poszło po naszej myśli – przyznał rozgrywający Union Raiffeisen, Maciej Madej.

Union Raiffeisen Waldviertel śmiało można nazwać „polską” drużyną, bowiem w jej składzie jest czterech naszych obywateli: Michał Peciakowski, Dawid Siwczyk, Maciej Madej i David Michel (polski paszport). Po rundzie zasadniczej zespół zajął czwarte miejsce i w pierwszej fazie play-off spotkał się z SU Supervolley OÖ. Tę fazę grało się do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie w trzech setach wygrali siatkarze z Waldviertel. Drugi pojedynek był niezwykle wyrównany, trzy sety toczyły się na przewagi, „polski” zespół musiał uznać wyższość rywali. Trzecie spotkanie zaczęło się po myśli Union Raiffeisen, wysokie zwycięstwo w premierowej odsłonie. W kolejnej lepsi okazali się siatkarze Supervolley. Grający u siebie zawodnicy Union niesieni dopingiem swoich kibiców wygrali dwa kolejne sety i mogli cieszyć się z awansu do półfinału. A w nim czekał najlepszy zespół rundy zasadniczej – Hypo Tirol VT. Siatkarze z Innsbrucka wygrali trzy spotkania, a „polski” zespół zdołał ugrać tylko seta.

W walce o trzecie miejsce siatkarze Union Waldviertel spotkali się z SG VCA Amstetten NÖ, w którym także występuje Polak – Bartłomiej Gajdek. – Do pojedynku z Amstetten mieliśmy bardzo dużo czasu na przygotowanie, ponieważ Tirol Innsbruck odprawił nas w półfinale w trzech meczach. Wygrywaliśmy z VCA w sezonie zasadniczym dwa razy po 3:1, więc historia spotkań przemawiała za nami, co dawało leciutki luz psychiczny, nie mieliśmy dokonać niczego nowego, tylko zrobić swoje. Po rundzie zasadniczej znajdowaliśmy się w tabeli wyżej niż zespół z Amstetten, co dało nam możliwość rozpoczęcia rywalizacji na własnym parkiecie – powiedział rozgrywający Union Raiffeisen Waldviertel, Maciej Madej. W pierwszym meczu w derbach Dolnej Austrii lepsi okazali się siatkarze z Waldviertel. W drugim spotkaniu „polski” zespół nie miał nic do stracenia, bowiem ewentualny trzeci mecz grałby we własnej hali. – Po twardym boju wyszliśmy z pierwszego meczu zwycięzcy, więc przed drugim nie było już tak wielkiego ciśnienia. Wyszliśmy od początku skoncentrowani, ale rozluźnieni przycisnęliśmy rywali i wszystko poszło po naszej myśli. To raczej zawodnicy Amstetten mieli nóż na gardle – podsumował Madej. Zespół Union wygrał 3:1 i mógł się cieszyć z brązowych medali. – Naszą mocną stroną było to, że bez względu na wynik atmosfera w zespole nigdy się nie zmieniała, każdy robił swoje i to pozwalało nam w gorszych chwilach doganiać wynik. Najlepszym zawodnikiem sezonu okazał się właśnie kolektyw. Według mnie lepiej jest wygrać mecze o brąz, niż przegrać o złoto, dlatego jestem zadowolony z wyniku – zakończył rozgrywający.

SG Union Raiffeisen Waldviertel – SG VCA Amstetten NÖ 3:1
(20:25, 25:23, 25:16, 25:20)

Union Waldviertel: Michel (10), Calabek (7), Menner (24), Boff (22), Peciakowski (1), Filo, Maurer (libero) oraz Kellum (libero), Siwczyk (6) i Madej
Amstetten NÖ: Landfahrer (8), T. Tröthann (19), Zivanovic (4), Ichovski (8), Jurkovics (11), Zipper (10), Meissner (libero) oraz Kriener (1), Gajdek (4) i Scheucher

SG VCA Amstetten NÖ – SG Union Raiffeisen Waldviertel 3:1
(17:25, 23:25, 25:23, 20:25)

Amstetten NÖ: Landfahrer (9), T. Tröthann (14), Zivanovic (6), Ichovski (4), Jurkovics (5), Zipper (14), Meissner (libero) oraz Kriener (1), Gajdek (14), Scheucher (2), Kreuziger (libero) i M. Tröthann
Union Waldviertel: Michel (15), Calabek (10), Siwczyk (13), Menner (19), Boff (8), Peciakowski (5), Maurer (libero) oraz Madej i Kellum (libero)