Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Podział punktów w „polskim” pojedynku

Austria M: Podział punktów w „polskim” pojedynku

fot. Posojilnica Aich/Dob

SK Posojilnica Aich/Dob potwierdziła swoją dominację w lidze austriackiej, notując na swoim koncie kolejne zwycięstwo bez straty seta. O wyniku pojedynku spotkania Union Waldviertel z UVC Ried/Innkreis decydował tie-break, a w nim lepsi okazali się gospodarze.

Kolejne spotkanie bez straty seta wygrali siatkarze SK Posojilnicy Aich/Dob, którzy tym razem na wyjeździe pokonali Wörther-See-Löwen Klagenfurt. Goście dość swobodnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, pewnie zgarniając komplet punktów. Chociaż w ofensywie obie ekipy nie spisały się koncertowo, to lepsi w tym elemencie byli goście. To oni brylowali za to w bloku, 10 razy powstrzymując ataki rywali. Po 12 punktów dla swojej drużyny wywalczyli Maximillian Landfahrer oraz Michal Hruska, a Kacper Stelmach wyszedł w podstawowym składzie. Polak zapisał na swoim koncie 10 oczek, do 9 punktów w ataku dołożył blok, ale skończył jedynie 28% swoich piłek.Do podziału punktów doszło w „polskim” pojedynku, w którym SG Union Raiffeisen Waldviertel podejmowało UVC Ried/Innkreis. W decydującej odsłonie lepsi okazali się gracze SG Union, choć nie można powiedzieć, żeby było to zacięte spotkanie. W szeregach gospodarzy pierwsze skrzypce grał Łukasz Szarek, zdobywca 21 oczek. Atakujący z 34 piłek skończył 15, a w swoim dorobku miał także 4 bloki i 2 asy serwisowe. Ernest Plizga rozpoczął mecz w podstawowym składzie, ale został zmieniony. Plizga wywalczył 4 punkty: 3 atakiem i 1 blokiem, natomiast Dawid Siwczyk miał na swoim koncie 7 oczek, 6 razy punktując w ofensywie, raz bezpośrednio z pola zagrywki. Po drugiej stronie siatki najlepiej radził sobie Tomasz Rutecki, zdobywca 19 oczek. W ataku zanotował 43% skuteczności, natomiast 15 punktów dopisał do swojego konta Tomasz Polczyk, który mógł pochwalić się 52-procentową skutecznością ofensywy, a także największą liczbą zagrywek w swojej drużynie.

Większych emocji nie przyniosło starcie VBL TLC Weiz z UVC Holding Graz. Wyraźnie lepsi byli goście, którzy w żadnym z trzech rozegranych setów nie pozwolili miejscowej ekipie nawet zbliżyć się do granicy 20 punktów. Holding Graz dominował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co miało odzwierciedlenie w wyniku całego meczu.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved