Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Pierwszy mecz sezonu dla drużyny Stelmacha

Austria M: Pierwszy mecz sezonu dla drużyny Stelmacha

fot. Posojilnica Aich/Dob

Rozgrywki ligi austriackiej oficjalnie ruszą dopiero w najbliższy weekend, ale już awansem rozegrano mecz 6. kolejki, w którym SK Posojilnica Aich/Dob z Kacprem Stelmachem w składzie pokonała Union Raiffeisen Waldviertel, którego barwy reprezentuje Łukasz Szarek. W lidze austriackiej będzie grało jednak więcej Polaków.

W lidze austriackiej, która oficjalnie startuje 6 października, znalazło się wielu polskich siatkarzy. W zespole Union Raiffeisen Waldviertel gra były siatkarz Ślepska Suwałki, Łukasz Szarek oraz środkowy Dawid Siwczyk i przyjmujący Ernest Plizga. W drużynie UVC Ried/Innkreis znalazło się dwóch innych Polaków – atakujący Tomasz Rutecki oraz młody środkowy Tomasz Polczyk. Przyjmujący Maciej Kleinschmidt oraz środkowy Kornel Kowalewski reprezentować będą VCA Amstetten NÖ, z kolei w składzie zespołu SK Posojilnica Aich/Dob są środkowy Wiktor Siewierski oraz atakujący Kacper Stelmach. Na siedem zespołów występujących w austriackiej Bundeslidze w czterech są więc Polacy – w sumie dziewięciu ich zagra o mistrzostwo Austrii.Jeszcze przed pierwszą kolejką rozgrywek w sobotę odbył się mecz z 6. kolejki pomiędzy Posojilnicą Aich/Dob a Unionem Waldviertel. Pierwszego seta gospodarze przegrali w końcówce do 23, ale w drugim już zrewanżowali się rywalom i zwyciężyli w tym samym stosunku. Niezwykle zacięty był set trzeci, w którym Posojilnica Aich/Dob wygrała na przewagi 27:25. W czwartym secie gospodarze dobili rywala, wygrali 25:20 i zgarnęli trzy punkty.

W zespole gospodarzy na zmiany w drugim i trzecim secie wchodził Kacper Stelmach. Polak zdobył jeden punkt blokiem. W zespole Unionu niekwestionowanym liderem był posiadający również greckie obywatelstwo Łukasz Szarek, który zdobył 30 punktów, z czego 24 atakiem przy 50% skuteczności. Do tego dołożył trzy skuteczne bloki i trzy asy serwisowe. Całe spotkanie w barwach Unionu rozegrał Dawid Siwczyk, który zdobył 5 punktów atakiem i dołożył do tego dwa skuteczne bloki. Ernest Plizga we wszystkich czterech setach wchodził z ławki rezerwowych, kończąc jeden z trzech ataków oraz notując 43% przyjęcia pozytywnego i 21% dokładnego.

Posojilnica Aich/Dob – Union Waldviertel 3:1
(23:25, 25:23, 27:25, 25:20)

Składy zespołów:
Posojilnica: Landfahrer (2), Hruška (7), Keel (1), Mihajlović (23), Kők (17), Grabműller (8), Steiner (libero) oraz Stelmach (1) i Pušnik (9)
Union: Bornemann (16), Bartoš, Boff (11), Szarek (30), Clayton (4), Siwczyk (7), Tille (libero) oraz Binder (libero), Plizga (1), Schober, Fullerton i Hahn

Zobacz również:
Wyniki i tabela austriackiej Bundesligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved