Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Pierwsze mecze półfinałowe dla faworytów

Austria M: Pierwsze mecze półfinałowe dla faworytów

Nie było niespodzianek w pierwszych meczach półfinałowych austriackiej Bundesligi siatkarzy. SK Posojilnica Aich/Dob pewnie w trzech setach rozprawiła się na własnym terenie z UVC Ried/Innkreis. Z kolei SG Union Raiffeisen Waldviertel pokonał 3:1 u siebie Holding Graz. Kolejne mecze już w środę, tym razem w halach rywali. Do finału awansują zespoły, które jako pierwsze wygrają trzy mecze.

Nie było, ale chyba też nie mogło być niespodzianki w pierwszym meczu półfinałowym austriackiej ekstraklasy pomiędzy Posojilnica Aich/Dob a UVC Ried/Innkreis. Drużyna Kacpra Stelmacha jest zdecydowanym faworytem do awansu i złotego medalu w tym sezonie, nic więc dziwnego, że w pierwszym meczu uporała się z rywalem w trzech szybkich setach do 15, 17 i 14.

Liderem zespołu prowadzonego przez trenera Matjaża Hafnera był w tym spotkaniu Maximilian Landfahrer, który zdobył 14 punktów. Po 11 oczek na swoim koncie mieli Matej Kök i Matej Mihajlović. Kacper Stelmach tym razem miał rolę rezerwowego, jednak pojawił się na boisku w drugim i trzecim secie. Polak skończył cztery z pięciu swoich ataków. W drużynie gości wyróżniał się Tomasz Rutecki, który zapisał na swoim koncie 10 punktów. Polski atakujący zdobył 8 punktów atakiem przy skuteczności 32%, dołożył do tego dwa asy serwisowe. Tomasz Polczyk na pozycji libero zanotował 29% przyjęcia pozytywnego i 17% dokładnego.

W drugiej parze półfinałowej było nieco więcej emocji, bowiem Holding Graz zaskoczył na początku meczu gospodarzy, wygrywając pierwszego seta do 18. W kolejnym Union Waldviertel wyrównał, pewnie wygrywając do 19, ale w trzeciej partii faworyt znów miał problemy. Gospodarze wygrali po zaciętej walce w końcówce 32:30 i w czwartym secie idąc za ciosem pokonali rywala do 23 i w całym spotkaniu 3:1, obejmując tym samym prowadzenie w półfinałowej rywalizacji.

Świetny mecz w zespole Unionu rozegrał Łukasz Szarek, który zdobył 26 punktów atakując z 52% skutecznością. 20 punktów na swoim koncie miał Lars Bornemann. Dawid Siwczyk zdobył w tym spotkaniu 9 punktów, kończąc 8 z 11 piłek, jakie dostał i dodając do tego jednego asa serwisowego. W drużynie gości 18 punktów zdobył Tiago Militao Pereira.