Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Pierwsza porażka lidera

Austria M: Pierwsza porażka lidera

W lidze austriackiej pierwszej porażki doznał lider Posojilnica Aich/Dob. Pogromcą kipy Kacpra Stelmacha został Holding Graz.  Przegrało też Amstetten NÖ Kornela Kowalewskiego. Z „polskich” zespołów ze zwycięstwa mogło cieszyć się SG Union Raiffeisen Waldviertel Łukasza Szarka, Dawida Siwczyka i Ernesta Plizgi.

Podopieczni Zdenka Smejkala, SG Union Raiffeisen Waldviertel w wygranym meczu z zamykającym tabelę VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt problemy mieli jedynie w pierwszym wygranym na przewagi secie. Potem już na boisku toczył się jednostronny pojedynek. Ogromna różnica była przede wszystkim w skuteczności ataku (53% przy 29% rywali) i bloku (11:3). Dawid Siwczyk i Łukasz Szarek rozpoczęli mecz w wyjściowej szóstce i obaj zapunktowali po 10 razy. Szarek nie grał już w trzecim secie. Ernet Plizga z kolei wszedł na parkiet w pierwszej odsłonie i został do końca meczu. Zdobył 7 oczek.

Amstetten NÖ Kornela Kowalewskiego przegrywało już z VBC TLC Weiz 0:2, ale po długiej grze na przewagi wygrało seta numer trzy (32:30), ale w kolejnej partii nie miało już nic do powiedzenia. Był to zespół słabszy w ataku (37% przy 45% przeciwnika), bloku (9:16). W asach serwisowych było 9:3 dla zwycięzców.

Niespodziewanej porażki z  UVC Holding Graz doznała Posojilnica Aich/Dob. Lider tabeli z Kacprem Stelmachem w składzie po wygranej w pierwszej partii przegrał dwie kolejne. Doprowadził jednak do tie-breaka, gdzie musiał uznać wyższość rywala. Zwycięzcy atakowali z 53-procentową skutecznością, efektywność lidera tabeli wyniosła z kolei 46%. W bloku było 12:12, a w asach serwisowych 7:4 dla pokonanych. Kacper Stelmach wchodził na zmiany i zdobył jeden punkt. Dla Holding Graz aż 32 punkty zdobył Lorenz Koraimann.