Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Niespodzianka na początek II rundy

Austria M: Niespodzianka na początek II rundy

fot. Union Volleyball Raiffeisen Waldviertel

W niedzielę i poniedziałek rozegrano pierwsze mecz II rundy fazy zasadniczej w austriackiej ekstraklasie siatkarzy. Niespodziewanie porażki doznał zespół SK Zadruga Aich/Dob, który uległ na własnym terenie Unionowi Waldviertel 1:3.

Po pierwszej rundzie fazy zasadniczej zespoły ekstraklasy austriackiej zostały podzielone na dwie grupy. Cztery najlepsze zespoły rozpoczęły już rywalizację w II rundzie. Pierwsza z nich mając 3 punkty na koncie, druga 2, trzecia 1 jako premia za miejsce w I rundzie. Już w pierwszej kolejce doszło do niespodzianki.Niepokonany w tym sezonie zespół SK Zadruga Aich/Dob, którego barw broni Kacper Stelmach, doznał pierwszej porażki. Podopieczni trenera Matjaża Hafnera ulegli we własnej hali Unionowi Waldviertel 1:3 po zaciętym meczu, a każda z czterech rozegranych partii rozstrzygała się w końcówce. W drużynie przyjezdnej świetne spotkanie rozegrał Maciej Borris, który zdobył 19 punktów, w tym 15 atakiem przy 75% skuteczności. Polski środkowy dołożył do tego 3 skuteczne bloki i jednego asa serwisowego. Łukasz Szarek zdobył dla Unionu w tym meczu 13 punktów, z czego 11 atakiem przy 31% skuteczności. Dołożył do tego dwa skuteczne bloki.

W zespole gospodarzy najwięcej punktów na swoim koncie miał Maximilian Landfahrer (15), a Kacper Stelmach w pierwszym i drugim secie wchodził na boisko z ławki rezerwowych. W trzecim, wygranym przez Zadugę, pojawił się na boisku w wyjściowym składzie swojego zespołu, za to w czwartym już nie zobaczyliśmy go na boisku. Stelmach skończył zaledwie 2 z 10 swoich ataków.

W drugim meczu grupy mistrzowskiej UVC Holding Graz pokonał 3:1 we własnej hali Weberzeile Ried/Innkreis. Drużynę gospodarzy do wygranej poprowadził Lorenz Koraimann, który zdobył 23 punkty. W zespole gości cały mecz na pozycji libero rozegrał Michał Szydłowski. Polak zanotował 41% pozytywnego przyjęcia i 27% dokładnego. Tomasz Rutecki był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny gości – zdobył 10 punktów atakiem przy 30% skuteczności, do których dołożył jeden blok i trzy asy serwisowe. Alan Wasilewski na pozycji środkowego skończył 8 z 16 ataków i zapisał na swoim koncie 2 skuteczne bloki.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy mistrzowskiej austriackiej ekstraklasy siatkarzy

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved