Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Mocny start Polaków, Bartłomiej Gajdek w czołówce statystyk

Austria M: Mocny start Polaków, Bartłomiej Gajdek w czołówce statystyk

fot. zbiory prywatne

Po dość nierównym początku w rywalizacji ligowej Polacy na co dzień występujący w lidze austriackiej zrehabilitowali się w 2. kolejce zmagań. Niemal wszystkie spotkania tej części rozgrywek ułożyły się po myśli biało-czerwonych. Obok zespołowych wyników na uwagę zasługuje indywidualny rezultat Bartłomieja Gajdka. Na starcie rozgrywek grający w Amstetten Polak jest liderem w zestawieniu najlepiej punktujących zawodników.

Po ostatnich sezonach spędzonych w barwach SG Waldviertel Bartłomiej Gajdek zdecydował się na zmianę klubu, polski atakujący od tego sezonu wystepuje w SG Amstetten. Nie był to koniec zmian w lidze austriackiej, „polska kolonia” w Austrii wzmocniła się. Do Aich/Dob dołączył Artur Pasiński, w Waldviertel obok Michała Peciakowskiego od tego sezonu grają Maciej Madej  i Dawid Siwczyk.

Pierwsze zderzenie z sezonem ligowym 2015/2016 „polskich zespołów” było niezłe, powodów do optymizmu nie miał tylko Bartłomiej Gajdek. Zespół polskiego atakującego przegrał z UVC Holding Graz bez wygrania choćby seta. Mimo porażki Polak zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Bartłomiej Gajdek był najjaśniejszym punktem swojego zespołu, kończąc mecz z dorobkiem 17 oczek, przy ponad 40-procentowej efektywności. Zawodnik nie był w stanie odwrócić losów spotkania, nie mogąc liczyć na wsparcie swoich kolegów, bezlitośnie pokazują to zestawienia indywidualne – kolejny z podopiecznych Martina Kopa na konto swojego zespołu dopisał tylko 7 punktów. O mankamentach w grze swojej drużyny i problemach Amstetten w rozmowie ze Strefą Siatkówki mówił młody atakujący. – Pierwszy mecz w nowym klubie nie należał do udanych. Dopadła nas plaga kontuzji i chorób. Od pierwszej piłki obie drużyny chciały osiągnąć lekką przewagę, dzięki naszym prostym błędom i nerwowej grze udało się to ekipie przeciwnej. Wszystkie trzy partie zaczęliśmy słabo, przez co trudniej nam się grało – mówił zawodnik.Nieco lepiej wypadły pozostałe zespoły z polskim akcentem, Aich/Dob, pokonując rywali z Salzburga, pobił rekord najszybszego ligowego meczu tej kolejki. Koledzy Artura Pasińskiego wypunktowali rywali w nieco ponad godzinę. Polak tym razem znalazł się poza meczowym składem. Również zespół Nurko Causevicia, mający najmocniejsze polskie wsparcie, nie stracił choćby seta. Od pierwszych akcji, niemal już zgodnie z tradycją, w roli reżysera gry Waldviertel wystąpił Michał Peciakowski, duet Siwczyk/Madej mimo miejsca w meczowej dwunastce nie otrzymał szans na zaprezentowanie się choćby na zmianach zadaniowych.

Po wygranej w meczu inaugurującym, zespół Peciakowskiego, Madeja i Siwczyka w 2. kolejce zmagań bez straty seta odprawił z kwitkiem ekipę z Weiz.. Na zwycięskie tory wkroczył Bartłomiej Gajdek i jego Amstetten. Zespół polskiego atakującego nie zostawił złudzeń rywalom z Salzburga, dominując nad nimi we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Spotkanie było kolejną okazją do wykazania się dla Polaka. Po raz kolejny ciężar gry spoczywał na Gajdku i także tym razem lider Amstetten nie zawiódł. Lepiej niż w pierwszym meczu wypadli koledzy Polaka, wsparciem dla swojego atakującego byli Landfahrer i Zipper, obaj zapisali na swoim koncie po 10 oczek. Spotkanie krótko skomentował Polak. – Podejmowaliśmy nową drużynę w lidze. Od początku narzuciliśmy swój styl gry, co pokazała wygrana w pierwszym secie do 11. Jedynie w drugiej partii drużynie z Salzburga udało się nawiązać z nami kontakt punktowy – kontynuował Gajdek. Dla atakującego Amstetten start rozgrywek układa się niemal idealnie, w dotychczasowym zestawieniu najlepiej punktujących zmagań ligowych Polak zajmuje pozycję lidera, mając na koncie 32 oczka.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved