Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Dwa mecze na początku listopada

Austria M: Dwa mecze na początku listopada

Na początku listopada rozegrane zostały dwa mecze ligi austriackiej. VBC TLC Weiz przegrał z UVC Holding Graz 2:3, natomiast dwa dni później VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt bez straty seta pokonał UVC Ried/Innkreis. W Klagenfurcie najlepiej punktującym zawodnikiem przyjezdnych był Tomasz Rutecki, który zapisał na swoim koncie 13 punktów.

1 listopada ostatni w tabeli VBC TLC Weiz postawił się wiceliderowi – UVC Holding Graz. Pierwszego seta po walce na przewagi wygrali podopieczni Sasy Jovanovicia. Dwie kolejne odsłony padły łupem faworytów meczu, jednak siatkarzom Roberta Kocha nie udało się postawić kropki nad i. VBC doprowadziło do tie-breaka. Chociaż UVC prowadziło w nim już 13:9, przeciwnicy nie poddali się, doprowadzając do wyrównania – 13:13. VBC TLC Weiz obroniło kilka piłek meczowych, ale ostatnie słowo należało do siatkarzy UVC Holding Graz. W szeregach UVC aż 20 punktów zdobył Michael Murauer, który grał tylko w czterech setach. Po drugiej stronie siatki bezsprzecznym liderem był Dimitar Dulchev, zdobywca aż 29 punktów. Siatkarze Sasy Jovanovicia lepiej przyjmowali, jednak nie przeniosło się to na wyższą skuteczność w ataku. Zawodnicy VBC TLC Weiz byli jednak znacznie lepsi w bloku, którym zdobyli 13 punktów przy 5 oczkach rywali.

VBC TLC Weiz – UVC Holding Graz 2:3
(27:25, 22:25, 17:25, 25:20, 15:17)

Cenne trzy punkty do swojego konta dopisali siatkarze VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt. Chociaż pojedynek rozstrzygnął się w trzech setach, nie brakowało zaciętej walki. Emocje były widoczne szczególnie w pierwszej partii, którą gospodarze wygrali dopiero po grze na przewagi. Kolejne sety również na swoim koncie zapisali siatkarze z Klagenfurtu, jednak w obu partiach przyjezdni przekroczyli barierę 20 punktów. W szeregach gospodarzy wyróżniali się Markus Franz Schloffer i Simon Frühbauer, którzy zdobyli odpowiednio 14 i 12 punktów. Obaj również zanotowali ponad czterdziestoprocentową skuteczność w ataku. Dwucyfrową zdobycz zaliczył również Georgios Kotsilianos, który swój udział w meczu zaczął dopiero w trakcie pierwszego seta. W szeregach przegranych wyróżnił się Tomasz Rutecki, który zdobył 13 punktów. Polak miał jednak jedynie 34% skuteczności w ataku. Drugi z biało-czerwonych – Tomasz Polczyk wchodził na zmiany w pierwszych dwóch setach, a dopiero trzeciego rozpoczął od początku. Polczyk zdobył 4 punktów – 3 w ataku (33% skuteczności) i jeden w polu zagrywki.

VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt – UVC Ried/Innkreis 3:0
(27:25, 25:21, 25:22)