Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Austria M: Mecz na szczycie dla SK Posojilnica Aich/Dob Kacpra Stelmacha

fot. Posojilnica Aich/Dob

Za nami przedostatnia kolejka rozgrywek w lidze austriackiej.  Ze zwycięstw mogli cieszyć się Tomasz Rutecki i Tomasz Polczyk i ich UVC Ried/Innkreis oraz Amstetten NÖ z Maciejem Kleinschmidtem i Kornelem Kowalewskim. W meczu na szczycie SK Posojilnica Aich/Dob Kacpra Stelmacha zaskakująco łatwo ograła SG Union Raiffeisen Waldviertel Łukasza Szarka, Ernesta Plizgi i Dawida Siwczyka. 

UVC Ried/Innkreis z Tomaszem Ruteckim i Tomaszem Polczykiem w składzie nie oddał przedostatniemu w tabeli VBC TLC Weiz nawet seta. Wynik jednak jest nieco mylący, bowiem tylko w drugim, wygranym 25:14 secie nie było walki, trzeci z kolei zakończył się dopiero wynikiem 31:29. Tomasz Rutecki był najlepiej punktującym zawodnikiem swojej ekipy. Zdobył 19 oczek, 18 atakiem przy 53% skuteczności i jedno zagrywką. Tomasz Polczyk zaś pojawił się na boisku w secie drugim i grał całego trzeciego. Zdobył 3 punkty atakiem (50% skuteczności) i 2 blokiem.  Zanotował 60% przyjęcia pozytywnego i 36% perfekcyjnego. Warto odnotować, że drużyna zwycięska zanotowała ogólnie 50% skuteczności ataku, a pokonani 38%.Z wygranej cieszyła się także ekipa Amstetten NÖ z Maciejem Kleinschmidtem i Kornelem Kowalewskim. Ekipa Polaków po walce wygrała pierwszego seta, ale w kolejnym zupełnie stanęła, co wykorzystali rywale. W dwóch kolejnych odsłonach siatkarze Amstetten NÖ już kontrolowali boiskowe wydarzenia. Kornel Kowalewski zdobył 10 punktów  (6 atakiem przy 55% skuteczności i 4 blokiem). Maciej Kleinschmidt zaś zapunktował 12 razy ( 8 atakiem przy bardzo dobrej 62% skuteczności i 4 blokiem. Dodatkowo odebrał 22 zagrywki notując 50% przyjęcia pozytywnego i 32% perfekcyjnego. W ataku zwycięska ekipa ogólnie zanotowała 46% skuteczności, pokonani 38%. W bloku było 14:10 dla zwycięzców, a w asach serwisowych było 5:2 dla Holding Graz.

W meczu na szczycie SK Posojilnica Aich/Dob Kacpra Stelmacha zaskakująco łatwo ograła SG Union Raiffeisen Waldviertel Łukasza Szarka, Ernesta Plizgi i Dawida Siwczyka. Pokonani tylko w jednym secie przekroczyli granicę 20 punktów. Kluczem do ich sukcesu okazała się zagrywka, którą SK Posojilnica Aich/Dob zapunktowała aż siedem razy, przy ani jednym asie serwisowym rywali. Przyjezdni także lepiej atakowali (51% przy 41% rywali). W bloku było 8:8. Kacper Stelmach w zwycięskiej ekipie nie pojawił się na boisku, a  17 oczek zdobył Maximilian Landfahrer. W ekipie pokonanej świetnie spisał się Dawid Siwczyk. Zdobył on 7 punktów (na 8 całej ekipy) blokiem i 3 atakiem przy 75% skuteczności.  Cały mecz grał także Łukasz Szarek i zdobył 12 punktów, 11 atakiem przy 42% efektywności i 1 blokiem. Ernest Plizga w dwóch pierwszych setach wchodził na zmiany, w trzecim już został na boisku.  Zdobył dwa punkty atakiem (67%).  Przyjął 15 zagrywek (60% przyjęcia pozytywnego i 40% perfekcyjnego).

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved