Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Lider znów z pewną wygraną, wszystkie mecze po 3:0

Austria M: Lider znów z pewną wygraną, wszystkie mecze po 3:0

fot. SK Zadruga Aich/Dob

Trzynasta kolejka DenizBank AG Volley League Men za nami. Weekendowe zmagania nie przyniosły kibicom zbyt wielu emocji, gdyż każde spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Przede wszystkim kolejne zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy SK Zadrugi Aich/Dob, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli ligi.

Zadruga na razie nie może znaleźć pogromcy. W sobotę pierwszą porażkę liderowi próbowali zadać siatkarze Union Waldviertel. Gospodarze nie byli jednak w stanie postawić się przeciwnikowi, gładko przegrywając sety do 19, 20 i 18. U pokonanych cały mecz rozegrali Łukasz Szarek oraz Maciej Borris, którzy zdobyli dla swojego zespołu odpowiednio 16 i 5 punktów. Cały mecz z kwadratu dla rezerwowych obejrzał natomiast Dawid Siwczyk. Trener zwycięskiej formacji, Matijaz Hafner, nie zdecydował się z kolei skorzystać z usług Kacpra Stelmacha.Powody do zadowolenia mieli również Polacy grający dla Weberzeile Ried/Innkreis. Po dość wyrównanym boju zespół pokonał u siebie Wörther-See-Löwen Klagenfurt, który mógł ucierpieć na tym, iż rozegrał mecz dzień po dniu. W piątek gracze prowadzeni przez Georgiosa Kotsilianosa w stosunku 3:0 rozprawili się z VCA Amstetten NÖ. W sobotniej potyczce do zwycięstwa Weberzeile walnie przyczynił się zdobywca czternastu „oczek” Tomasz Rutecki. Atakujący wszystkie punkty zdobył w elemencie ataku, popisując się skutecznością na poziomie 48 procent. Dziewięć „oczek” dołożył od siebie Alan Wasilewski. Ponadto całe spotkanie rozegrał także libero Michał Szydłowski.

W dużo gorszych nastrojach niedzielny mecz kończył z kolei Dominik Żukowski. Jego VBC TCL Weiz nie mało argumentów, by przeciwstawić się VCA Amstetten NÖ. Tylko w trzeciej odsłonie drużyny prowadziły wyrównaną rywalizację, zakończoną na przewagi dla gospodarzy. Wspomniany Żukowski nie może być również zadowolony z indywidualnego występu. Siatkarz pojawił się jako zmiennik w pierwszym i drugim secie, ale jedyną zanotowaną akcją w statystyce jest jego zablokowanie.

Poza meczami z polskimi akcentami miało miejsce jeszcze spotkanie Holding Graz z Sokolem Wiedeń V. Zawodnicy z Grazu gładko rozprawili się ze swoim przeciwnikiem, który w dwunastu meczach nie zdołał zdobyć punktu w ligowej tabeli. U gospodarzy po 11 „oczek” zdobyli Maximilian Schdel oraz Mark Kremer. Wśród gości takim samym dorobkiem popisał się Boris Nikolić.

Zobacz także:
Wyniki i tabela ligi austriackiej mężczyzn

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved