Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Lider z kolejnym zwycięstwem

Austria M: Lider z kolejnym zwycięstwem

W miniony weekend w lidze austriackiej rozegrano trzy spotkania. W piątek po tie-breaku SG Union Raiffeisen Waldviertel pokonał UVC Ried/Innkreis. Natomiast bez straty seta swoje mecze w sobotę wygrały UVC Holding Graz i SK Posojilnica Aich/Dob. Po dwunastu kolejkach na prowadzeniu w tabeli pozostaje SK Posojilnica Aich/Dob, zaś ostatnie miejsce zajmuje VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt.

Dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę piątkowego meczu pomiędzy UVC Ried/Innkreis a SG Union Raiffeisen Waldviertel. Drużyny wygrywały sety na zmianę, a cenne dwa punkty dopisali na swoje konto goście. Gospodarzom nie pomogła bardzo dobra postawa Tomasza Ruteckiego, który zdobył aż 25 punktów – 5 blokiem, a pozostałe atakiem, notując w tym elemencie 41% skuteczność. Drugi z Polaków w szeregach drużyny Dominika Kefera – Tomasz Polczyk wchodził na zmiany w drugim i trzecim secie i skończył 2 z 3 ataków. W szeregach przyjezdnych najlepiej punktującym zawodnikiem również był siatkarz z Polski. Łukasz Szarek zdobył 22 punkty – 3 blokiem i 19 atakiem (53% skuteczności). Na zmiany w setach numer jeden, dwa i pięć wchodził Ernest Plizga, który w tym czasie trzykrotnie przyjął piłkę (67% skuteczności) i skończył 3 z 6 ataków.

Większych emocji nie było w spotkaniu lidera ligi austriackiej z VBC TLC Weiz. W dwóch pierwszych setach przyjezdni postawili się SK Posojilnica Aich/Dob, jednak przegrali do 22 i 20. Trzecia odsłona to już popis gry gospodarzy, którzy pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 11 oczek. Cały mecz w szeregach gospodarzy rozegrał Kacper Stelmach, który zdobył 8 punktów – 1 zagrywką, zaś pozostałe atakiem przy 37% skuteczności w tym elemencie. Drużynę trenera Hafnera do zwycięstwa poprowadził Maximilian Landfahrer.

Drugi z sobotnich meczów również zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Pierwszy set UVC Holding Graz wygrał do 13. W kolejnych partiach było więcej walki, siatkarze UVC Ried/Innkreis zdobywali w nich 18 i 20 punktów. W szeregach gospodarzy wyróżniali się Lorenz Koraimann (16 punktów) i Michael Murauer (14). Najjaśniejszym punktem drużyny Dominika Kefera był ponownie Tomasz Rutecki. Tym razem Polak zdobył 15 punktów (39% skuteczności w ataku). Tomasz Polczyk wchodził na zmiany w każdym z setów, jednak zdobył tylko jeden punkt atakiem (33% skuteczności).