Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Kolejny komplet punktów SK Zadruga Aich/Dob

Austria M: Kolejny komplet punktów SK Zadruga Aich/Dob

fot. SK Zadruga Aich/Dob

W ostatnich dniach rozegrano trzy pozostałe spotkania 4. kolejki ligi austriackiej. Po raz kolejny trzy punkty dopisali do swojego konta siatkarze SK Zadruga Aich/Dob. Porażki odniosły inne zespoły z Polakami w składach – Weberzeile Ried/Innkreis i VBC TLC Weiz.

W piątek Holding Graz podejmował Weberzeile Ried/Innkreis. Gospodarze pewnie rozpoczęli pojedynek, wygrywając inauguracyjną partię 25:19. W dwóch kolejnych odsłonach było znacznie więcej walki. W drugim secie zwycięzcę wyłoniła dopiero walka na przewagi a gra w trzeciej odsłonie również długo była zacięta. W żadnej partii siatkarzom Weberzeile Ried/Innkreis nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dla gospodarzy najwięcej punktów – 19 zdobył Tiago Pereira. Po drugiej stronie najlepiej punktował Tomasz Rutecki, który zapisał na swoim koncie 17 oczek (2 bloki i 15 ataków przy 56% skuteczności). 5 punktów do dorobku drużyny dołożył Alan Wasilewski (po 1 zagrywką i blokiem oraz 3 atakiem). Cały mecz rozegrał również Michał Szydłowski, który przyjmował 17 razy (41% pozytywnego i 29% perfekcyjnego). Po tej porażce Weberzeile Ried/Innkreis spadł na 5. miejsce.Zgodnie z planem swój mecz wygrali siatkarze SK Zadruga Aich/Dob, którzy we własnej hali podejmowali outsidera – TJ Sokol Wiedeń V. Przyjezdni w żadnym z setów nie zdołali nawiązać walki z rywalami. Gospodarze od pierwszej do ostatniej piłki dyktowali warunki na boisku. Tym samym siatkarze z Wiednia wciąż muszą czekać na pierwsze punkty w sezonie, zaś ma komplet oczek i jest liderem tabeli. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobył Peter Mlynarcik (22). W tym pojedynku nie wystąpił natomiast Kacper Stelmach.

Najciekawszy przebieg miało spotkanie pomiędzy VBC TLC Weiz a Wörther-See-Löwen Klagenfurt. Gospodarze prowadzili już 2:0, jednak ich rywale nie mieli zamiaru odpuszczać. Po ciekawej walce doprowadzili do tie-breaka. W nim drużyna z Klagenfurtu dyktowała warunki i to ona sięgnęła po zwycięstwo. Po czterech kolejkach Wörther-See-Löwen Klagenfurt zajmuje 4. miejsce, zaś VBC TLC Weiz jest przedostatnie i wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Liderem gospodarzy był Santiago Alvarez, który zdobył 16 punktów. Dominik Żukowski wchodził na zmiany w 3. i 4. secie, zaś tie-breaka rozpoczął w wyjściowym ustawieniu. Polak raz zapunktował blokiem. Gra przyjezdnych opierała się na Maximilianie Trummerze (16), Simonie Fruhbauerze (14) oraz Arwinie Kopscharze (10).

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved