Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Kolejne zwycięstwa Zadrugi Aich/Dob i Union Waldviertel

Austria M: Kolejne zwycięstwa Zadrugi Aich/Dob i Union Waldviertel

fot. Natalia Grabarczyk

W lidze austriackiej zakończyła się druga kolejka spotkań. Co ciekawe, doszło w niej do samych trzysetowych starć. Wśród zespołów, których barw bronią Polacy triumfy odniosły Union Waldviertel oraz Zadruga Aich/Dob. Obie ekipy jako jedyne pozostają na razie niepokonane i przewodzą zestawieniu.

Drugą kolejkę rozgrywek zainaugurowało „polskie” starcie pomiędzy VBC TLC Weiz a Union Raiffeisen Waldviertel. Komplet punktów zdobyli w nim przyjezdni. Dobrze weszli oni w mecz, wygrywając pewnie pierwszą partię. Ekipa Łukasza Szarka i Dawida Siwczyka triumfowała w niej 25:19. W drugiej i trzeciej odsłonie walka była wyrównana. Oba sety kończyły się bowiem po grze na przewagi, za każdym razem na korzyść gości. Dobrze w ich szeregach zaprezentowali się Polacy. Szarek był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu i zapisał na swoim koncie 15 oczek, zaś Siwczyk 10. W szeregach VBC TLC Weiz na boisku zabrakło Dominika Żukowskiego, a jego ekipa, dla której było to pierwsze starcie w tegorocznych rozgrywkach plasuje się na razie na przedostatniej pozycji.Drugie zwycięstwo odnieśli siatkarze Zadrugi Aich/Dob, która na wyjeździe mierzyła się z UVC Weberzeile Ried/Innkreis. Goście nie dali rozpoczynającym sezon gospodarzom żadnych szans i pewnie wygrali spotkanie bez straty seta. Kacper Stelmach tym razem pojawił się na boisku tylko na chwilę. Wszedł w drugim secie i zdobył dla swojej ekipy punkt z zagrywki. Znakomicie w szeregach przegranej drużyny spisali się natomiast Polacy. Tomasz Rutecki atakował z 49% skutecznością, zapisując na swoim koncie 18 punktów. Oprócz tego 5 „oczek” dołożył Alan Wasilewski, kończąc 3 z 4 ataków, a ponadto dokładając dwa bloki. W przyjęciu brylował natomiast Michał Szydłowski, który na 23 próby zaliczył 70% przyjęcia dobrego oraz 35% perfekcyjnego. Po drugiej stronie siatki prym wiódł Peter Mlynarcik, który dał swojej ekipie 12 oczek. Zadruga Aich/Dob pozostała na pozycji lidera rozgrywek. UVC Weberzeile Ried/Innkreis zamyka zestawienie.

Do trzysetowych starć doszło też w Amstetten i Klagenfurcie. VCA Amstetten NÖ podejmowało Sokol Wiedeń. Tylko w pierwszej partii gospodarze pozwolili rywalom przekroczyć barierę 20 oczek. Wygrali ją do 21, a w kolejnych pewnie triumfowali do 17 i 19. Do zwycięstwa poprowadzili ich Braydon Natul i Franco Slomp Drago. Na wiele swoim przeciwnikom nie pozwolili też siatkarze UVC Holding Graz, którzy mierzyli się z VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt. Dwie pierwsze partie wygrali oni do 17, ale w trzeciej postawili kropkę nad i rozbijając rywali do 14. Po 12 oczek zdobyli dla swoich drużyn Maximilian Trummer i Lorenz Koraimann.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej M

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved