Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Kacper Stelmach i SK Posojilnica Aich/Dob z mistrzostwem kraju

Austria M: Kacper Stelmach i SK Posojilnica Aich/Dob z mistrzostwem kraju

fot. Posojilnica Aich/Dob

Zapadło już rozstrzygnięcie, jeżeli chodzi o tytuł mistrzowski w Austrii.  W środę podopieczni trenera Matjaža Hafnera, SK Posojilnica Aich/Dob po raz czwarty pokonali SG Union Raiffeisen Waldviertel. W obu ekipach występowali reprezentanci Polski. Złoto na swojej szyi zawiesił Kacper Stelmach, srebro zaś Ernest Plizga, Łukasz Szarek i Dawid Siwczyk.

Wiele emocji dostarczył pierwszy set spotkania, w którym losy zwycięstwa zdecydowały się dopiero w grze na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowała w niej ekipa Kacpra Stelmacha. SG Union Raiffeisen Waldviertel w dwóch kolejnych odsłonach starało się podjąć walkę, ale to SK Posojilnica Aich/Dob wydawała się kontrolować boiskowe wydarzenia wypracowując sobie w pewnym momencie przewagę i nie oddając jej już do końca. W tym meczu dało się zauważyć różnicę, jeżeli chodzi o skuteczność ataku. Późniejsi mistrzowie kraju zanotowali w tym elemencie 53% efektywność, zaś ekipa Zdenka Smejkala 47%. W bloku było 10:8 dla SG Union Raiffeisen Waldviertel, a w asach serwisowych 5:4 dla gospodarzy.W zespole mistrzów Austrii Kacper Stelmach wchodził na zmiany i zdobył punkt blokiem. Liderem drużyny był Matej Mihajlović, który zdobył aż 21 punktów (16 atakiem, 3 zagrywką i 2 blokiem).  Po drugiej stronie siatki świetny występ zanotował Dawid Siwczyk. Zdobył on 17 punktów (9 atakiem przy 82% skuteczności, 6 blokiem i 2 zagrywką). Swój udział w zwycięstwie miał także Łukasz Szarek, zdobył on 7 punktów atakiem przy 37% skuteczności i dwa blokiem. Ernest Plizga wchodził na zmiany i zdobył dwa punkty atakiem (67% skuteczności) i jeden zagrywką. Dodatkowo zanotował 36% przyjęcia pozytywnego i 18% negatywnego. Przyjął 11 zagrywek.

SK Posojilnica Aich/Dob –  SG Union Raiffeisen Waldviertel 3:0
(29:27, 25:21, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved