Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Austria M: Dobra passa Zadruga Aich/Dob trwa

fot. SK Zadruga Aich/Dob

Zadruga Aich/Dob dopiero w 7. kolejce straciła pierwszy punkt w rozgrywkach ligi austriackiej. Zespół wciąż jednak pozostaje na czele tabeli. Pozostałe zespoły z Polakami w składach również radziły sobie dobrze. Na początku listopada zwycięstwo i porażkę zaliczyły VBC TLC Weiz i Weberzeile Ried/Innkreis.

Na początku listopada rozegrane zostało sześć spotkań – trzy 6. kolejki, dwa z 7. serii oraz jedno z 9. kolejki. 1 listopada trzykrotnie padł wynik 3:0 a z roli faworyta wywiązały się UVC Holding Graz, VBC TLC Weiz i Zadruga Aich/Dob. Holding Graz w wyjazdowym pojedynku zdominował outsidera – Sokol Wiedeń V. Gospodarze w żadnym z setów nie byli w stanie przekroczyć bariery 20 punktów, mieli duży problem ze skończeniem ataku (35% skuteczności przy 57% rywali). Drużyna z Wiednia dotychczas wygrała tylko jednego seta. cenne trzy punkty dopisał do swojego konta VBC TLC Weiz, który w pokonanym polu zostawił VCA Amstetten NÖ. Mecz ten był znacznie bardziej wyrównany, w każdym z setów wynik rozstrzygał się w końcówkach. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Jose Carlos Vieira da Vinha i Santiago Alvarez.Weberzeile Ried/Innkreis tylko w pierwszym secie prowadziło wyrównaną walkę z Zadruga Aich/Dob, przegrywając do 23. W dwóch pozostałych setach gospodarze dwukrotnie triumfowali 25:15, kontynuując serię zwycięstw. W szeregach liderów najwięcej punktów zdobył Peter Mlynarcik (18). U gości najlepszy był Tomasz Rutecki (11 punktów – 42% skuteczności w ataku). 6 oczek dołożył Alan Wasilewski (4/10 w ataku i 2 bloki). Libero Michał Szydłowski przyjmował 17 razy (47% dokładnego i 35% perfekcyjnego odbioru). Drużyna polskiego trio nie miała zbyt wiele czasu na odpoczynek, bowiem już dzień później udała się do Klagenfurtu, gdzie zmierzyła się z Wörther-See-Löwen. Tym razem Weberzeile Ried/Innkreis z wysokiego c weszło w mecz, wygrywając inauguracyjną partię do 16. Chociaż drugą odsłonę przegrało do 23, w dwóch kolejnych ponownie przejęło inicjatywę dopisując do swojego konta cenny komplet oczek. Tym razem najlepiej punktującym graczem przyjezdnych był Sokratis Charalampidis (20), który dodatkowo najczęściej był celem zagrywek rywali (24 przyjęcia przy 33% dokładności). Tomasz Rutecki zdobył 12 punktów (9 w ataku przy zaledwie 25% skuteczności i 3 blokiem) a Alan Wasilewski dołożył 4 oczka (3/8 w ataku i 1 blokiem). Michał Szydłowski przyjmował 14 razy (43% dokładnego i 7% perfekcyjnego).

Trzeciego listopada na boisko w Klagenfurcie wybiegła Zadruga Aich/Dob. Podrażnieni odniesioną dzień wcześniej porażką siatkarze Wörther-See-Löwen efektownie weszli w mecz, wygrywając dwa pierwsze sety. Dwa kolejne to totalna dominacja liderów ligi austriackiej. Tie-break nie był jednak jednostronny. Goście dopiero po długiej walce na przewagi odnieśli zwycięstwo. Kluczowymi graczami dla przyjezdnych byli Maximilian Landfahrer (23 punkty) i Peter Mlynarcik (17). Kacper Stelmach grał w pierwszych dwóch setach, zdobył 6 punktów przy 31% skuteczności w ataku. Również w niedzielę rozegrano mecz pomiędzy Holding Graz a VBC TLC Weiz. Mecz był niezwykle zacięty, ale w końcówkach każdego z trzech setów decydujące słowo należało do gospodarzy. Dla siatkarzy UVC Holding aż 24 punkty zdobył Lorenz Koraimann. Po drugiej stronie siatki po 12 punktów na swoim koncie zapisali Jose Carlos Vieira da Vinha, Santiago Alvarez i Alexander Bauer.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved