Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Dobra passa SK Zadruga Aich/Dob

Austria M: Dobra passa SK Zadruga Aich/Dob

fot. SK Zadruga Aich/Dob

Pod koniec listopada rozegrano cztery spotkania ligi austriackiej –dwa 11. kolejki oraz dwa z innych serii spotkań. Dwa zwycięstwa odniosła SK Zadruga Aich/Dob, zaś wyższość rywali musieli uznać Polacy grający w VBC TLC Weiz i Weberzeile Ried/Innkreis.

W ciągu dwóch dni dwa spotkania rozegrała SK Zadruga Aich/Dob. W zaległym meczu 8. kolejki drużyna prowadzona przez trenera Hafnera zmierzyła się z VCA Amstetten NÖ. Niżej notowani gospodarze starali się postawić przeciwnikom, ale nie udało im się ugrać nawet jednego seta. SK Zadruga Aich/Dob aż 14 razy punktowała blokiem, miała również lepszą skuteczność w ataku (47% skuteczności przyjezdnych przy 34% rywali). Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobyli Michael Pefeiffer (11) i Niklas Etlinger (10). Po drugiej stronie siatki prym wiódł Victor Hugo Miranda De Alcantara (19). 14 punktów do dorobku drużyny dołożył Kacper Stelmach, który atakował z 41% skutecznością.  Dwa dni później SK Zadruga Aich/Dob zagrała mecz 14. kolejki, we własnej hali podejmując Wörther-See-Löwen Klagenfurt. Ani przez moment goście nie byli w stanie zagrozić przeciwnikom. Gospodarze zdominowali mecz, wygrywając kolejne sety do 15, 14 i 18. Po 12 punktów dla SK Zadruga zdobyli Iwan Kolew i Kacper Stelmach. Polak w tym meczu atakował z 47% skutecznością.Zespół z Klagenfurtu szybko pozbierał się po porażce z liderem i we własnej hali również w trzech setach pokonał przedostatnią ekipę w tabeli – VBC TLC Weiz. W spotkaniu nie brakowało walki, ale ostatnie słowo w każdym z setów należało do gospodarzy. Przyjezdni bardzo słabo przyjmowali (zaledwie 9% pozytywnego odbioru), co miało wpływ na ich skuteczność na siatce. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Maximilian Trummer (18) i Simon Frühbauer (16). Dla przyjezdnych 10 punktów zdobył Santiago Alvarez. Cały mecz rozegrał Dominik Żukowski.

Tie-breakiem zakończyło się starcie Weberzeile Ried/Innkreis z Holding Graz. Zespoły wygrywały sety na zmianę a więcej zimnej krwi w tie-breaku zachowali goście i to oni dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwo. Przyjezdni lepiej przyjmowali i skuteczniej atakowali (49% do 39%). Gospodarze częściej punktowali blokiem (12 do 8). Goście nie ustrzegli się błędów własnych, szczególnie w polu zagrywki, tylko w tym elemencie myląc się aż 30 razy. Gra UVC Holding Graz opierała się na Lorenzu Koraimannie (31 punktów). Dla gospodarzy najwięcej punktów – 18 zdobył Tomasz Rutecki, który atakował z 39% skutecznością. Cały mecz rozegrał Alan Wasilewski, zdobywając 7 punktów (5 w ataku przy 45% skuteczności i 2 blokiem). Libero Michał Szydłowski przyjmował piłki 25 razy, popełnił przy tym 3 błędy (52% pozytywnego i 20% dokładnego odbioru).

Zobacz również:
Wyniki i tabela austriackiej Bundesligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved