Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Dwa czterosetowe pojedynki w 2. kolejce

Austria M: Dwa czterosetowe pojedynki w 2. kolejce

fot. Posojilnica Aich/Dob

W miniony weekend w lidze austriackiej rozegrano tylko dwa mecze. Holding Graz pokonało w czterech setach Union Waldviertel. Takim samym wynikiem zakończyło się starciem Amstetten NO z UVC Ried/Innkreis, z tą różnicą, że triumfowali przyjezdni. W 2. kolejce pauzowała ekipa Posojilnica Aich/Dob, a mecz Worther-See-Lowen Klagenfurt – VBC TLC Weiz rozegrany zostanie 24 listopada.

Nie po myśli Ernesta Plizgi, Dawida Siwczyka i Łukasza Szarka ułożyło się spotkanie z ekipą Holding Graz. Dwa pierwsze sety lepiej rozpoczęli rywale, którzy po zaciętych końcówkach triumfowali odpowiednio 25:22 i 25:23. Ekipa Polaków, Union Waldviertel, robiła wszystko, by przedłużyć losy rywalizacji. Udało się jej zmusić miejscowych do błędów i dzięki swojej dobrej dyspozycji zniwelowała straty w meczu. Po zmianie stron ponownie warunki gry dyktował Holding Graz i zgarnął zasłużone 3 oczka.Zarówno Łukasz Szarek, jak i Dawid Siwczyk wyszli w pierwszej szóstce, z tą różnicą, że Siwczyk rozegrał pełne spotkanie, a jego kolega nie pojawił się w wyjściowym składzie na trzeciego seta, pojawiając się jeszcze jako zmiennik w czwartej odsłonie. Środkowy bloku skończył 6 z 8 ataków, do tego dorzucił 2 oczka w bloku. Meczu do udanych nie zaliczy Łukasz Szarek. Atakujący skończył zaledwie 2 z 7 piłek, uzyskując 29 procent skuteczności. Zdobył jeszcze 2 punkty, zatrzymując ataki rywali na siatce.

Ernest Plizga wchodził na boisko z ławki, przyjmujący zapewniał przede wszystkim spokój w defensywie. Dogrywał 17 razy, uzyskując aż 71 procent pozytywnego przyjęcia. W ataku już tak nie błyszczał, skończył tylko 1 z 7 piłek.

Holding Graz – Union Waldviertel 3:1
(25:22, 25:23, 17:25, 25:20)

Holding Graz: Murauer (21), Militao (12), Reiter (11), Unterberger (4), Fonseca (2), Koraiman F. (2), Steiner (libero) oraz Ochaya D. (libero), Koraiman L. (10), Steidl (5) i Kratz
Union Waldviertel: Bornemann (19), Siwczyk, Boff (6), Clayton (6), Szarek (4), Bartos (1), Tille (libero) oraz Fullerton (15), Plizga (1), Schober


„17” to szczęśliwa liczba dla UVC Ried/Innkreis. We wszystkich setach, które wygrali z ekipą VC Amstetten NO, triumfowali różnicą ośmiu oczek. Miejscowym udało się wygrać jedynie drugą odsłonę, choć ich przewaga w tej części meczu była wyraźna (25:13). W starciu „polskich zespołów” więcej powodów do radości mieli więc Maciej Kleinschmidt oraz Kornel Kowalewski, którzy pokonali 3:1 Tomasza Polczyka i Tomasza Ruteckiego.

Pojedynek w szóstce rozpoczęli Maciej Kleinschmidt, Kornel Kowalewski oraz Tomasz Rutecki, tylko Tomasz Polczyk wchodził na zmiany w pierwszym i drugim secie. Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia, najlepiej wypadł Tomasz Rutecki. Atakujący UVC Ried/Innkreis skończył 12 z 31 ataków (39 procent), zapisał na swoim koncie również asa serwisowego.

Na siatce niezbyt dobrze z kolei radził sobie Maciej Kleinschmidt – otrzymał 5 piłek, na punkt zamienił tylko jedną. W defensywie dogrywał 11 razy, popełniając jeden błąd. Uzyskał 45-procentowy wskaźnik dokładności w przyjęciu. Do tego dwukrotnie zablokował rywali. Kornel Kowalewski zdobył z kolei 4 oczka na 9 wystaw (44 proc.).

VC Amstetten NO – UVC Ried/Innkreis 1:3
(17:25, 25:13, 17:25, 17:25)

VC Amstetten NO: Branch (24), Darmois (11), Nikolić (6), Kleinschmidt (4), Kowalewski (4), Schmiedbauer (3), Langweiser (libero) oraz Ladner (4), Etlinger i Zaller
UVC Ried/Innkreis: Rutecki (13), Berger (10), Eglseer (9), Stoss (9), Breit (5), Kreiner (5), Schnetzer (libero) oraz Kuhl, Polczyk i Fritz


Mecz Worther-See-Lowen Klagenfurt – VBC TLC Weiz rozegrany zostanie 24 listopada. Z kolei w tej kolejce pauzowała ekipa Posojilnica Aich/Dob.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved