Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Bez niespodzianek w ćwierćfinałach

Austria M: Bez niespodzianek w ćwierćfinałach

fot. Klaudia Piwowarczyk

Każdy z trzech pozostałych pojedynków ćwierćfinałowych zakończył się w trzech setach. Wyżej notowani przed fazą play-off bez najmniejszych problemów dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwa. W półfinałach Zadruga Aich/Dob zmierzy się z UVC Weberzeile Ried/Innkreis a Holding Graz czeka starcie z Union Raiffeisen Waldviertel. Pierwsze mecze półfinałowe zaplanowano na 11 marca.

Zadruga Aich/Dob we własnej hali również nie dała najmniejszych szans Sokolowi Wiedeń. Gospodarze z wysokiego c weszli w mecz, pokonując rywali 25:10. Nieco inaczej przebiegał drugi set, w którym wiedeńczycy do końca walczyli o zwycięstwo, jednak przegrali do 22. Podłamało to gości, którzy w trzeciej odsłonie już nie postawili rywalom zbyt wysoko poprzeczki. Gospodarze znacznie lepiej prezentowali się w ataku, jednak nie ustrzegli się również prostych błędów. Liderem gospodarzy był Alen Djordjević Kamenik, który zdobył 17 punktów (50% skuteczności w ataku). Dla Sokola najwięcej punktów zdobył Clemens Ecker (12, 34% skuteczności).Nieco bardziej rywalom postawili się siatkarze VCA Amstetten NÖ, którzy w dwóch setach przekroczyli barierę 20 punktów. Najbliżej pokonania UVC Weberzeile Ried/Innkreis przyjezdni byli w pierwszym secie, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowali gospodarze, którzy bardzo dobrze grali blokiem, punktując nim 10 razy. Gra VCA Amstetten NÖ opierała się na Keatonie Lane Stromie, który zdobył 14 punktów (67% skuteczności w ataku). Jego dobra postawa jednak nie wystarczyła. Po drugiej stronie siatki po 11 punktów zdobyli Tomasz Rutecki i Alan Wasilewski. Rutecki zaserwował jednego asa a jego skuteczność w ataku wyniosła zaledwie 37%. Wasilewski ponownie odpowiadał również za przyjęcie, odebrał 12 zagrywek rywali (58% pozytywnego i 33% perfekcyjnego odbioru). Polak skończył 7 z 13 ataków i czterokrotnie blokował zagrania rywali. Michał Szydłowski odebrał 15 zagrywek i zrobił to bardzo dokładnie (80% pozytywnego i 60% perfekcyjnego).

Niewiele brakowało a Wörther-See-Löwen Klagenfurt przedłużyłby losy meczu przeciwko Union Raiffeisen Waldviertel. W pierwszym secie gospodarze wygrali do 21, w drugim do 13. Tak wyraźna porażka nie podłamała gości, którzy długo na przewagi walczyli w trzeciej odsłonie. Ostatecznie jednak lepsi okazali się siatkarze Union Raiffeisen Waldviertel, którzy triumfowali 30:28 a w całym meczu 3:0. Łukasz Szarek rozegrał cały mecz i zdobył 12 punktów (5 asów, 7 skończonych ataków z 10). W dwóch setach zaprezentował się Maciej Borris, zapisując na swoim koncie 6 oczek (5 ataków przy 83% skuteczności i 1 blok). Po drugiej stronie siatki gra opierała się na Arwinie Kopscharze i Simonie Fruhbauerze, którzy zdobyli po 14 punktów.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi austriackiej

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved