Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Po 22. kolejce bez zmian w tabeli

Austria M: Po 22. kolejce bez zmian w tabeli

fot. Posojilnica Aich/Dob

W lidze austriackiej siatkarzy rozegrano 22. kolejkę. W każdym z trzech meczów wystąpili polscy siatkarze, a ich wyniki nie były większym zaskoczeniem. W Amstetten  Polacy walczyli po dwóch stronach siatki i w tym starciu lepszy okazał się Kacper Stelmach i jego Posojilnica Aich/Dob, a liderzy tabeli byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania.

Od początku ekipie Amstetten NÖ nie dawano za wielkich szans w starciu z Posojilnica Aich/Dob, tymczasem gospodarze meczu zaskoczyli i wygrali pierwszego seta. Ekipa Macieja Kleinschmidta i Kornela Kowalewskiego dobrze zagrała w ataku, mimo że rywale sześciokrotnie blokowali ich w tym elemencie. Goście popełnili też kilka niewymuszonych błędów, ułatwiając im wygraną. Miejscowi nie utrzymali poziomu ataku w kolejnej partii i gładko ją przegrali. W kolejnych dwóch obie drużyny spisywały się na podobnym poziomie, ale to liderzy rozgrywek mieli po swojej stronie dobrą zagrywkę, co pozwoliło im wygrać. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Kowalewski, zdobywając sześć punktów (3 blokiem oraz 3 atakiem, przy nie najlepszej 23-procentowej skuteczności). Kleinschmidt całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych. Dobry występ zanotował Kacper Stelmach, który nie wyszedł w pierwszym składzie, ale pojawił się na boisku już w pierwszym secie i pozostał do końca. W całym meczu zdobył 12 punktów (10 atakiem – kończąc 50% piłek oraz po jednym punkcie zagrywką i blokiem).Kluczową rolę w pewnym zwycięstwie SG Union Raiffeisen Waldviertel odegrał Łukasz Szarek. Ekipa, w której gra on wspólnie z Dawidem Siwczykiem i Ernestem Plizgą, nie dała żadnych szans przedostatniemu w tabeli  VBC TLC Weiz. Rywale w żadnym z setów nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Gospodarze wstrzelili się fenomenalnie zagrywką, zaliczając w meczu 11 asów serwisowych. W ataku i bloku również byli wyraźnie lepsi, co tylko zwiększało ich przewagę z akcji na akcję. Szarek rozegrał całe spotkanie i zanotował 14 punktów (11 atakiem przy 61% skuteczności, 2 blokiem i 1 zagrywką). Siwczyk także wybiegł w podstawowym składzie, a w trakcie całego spotkania punktował pięć razy – w ataku skończył cztery z pięciu piłek i raz zatrzymał atak rywali. Plizga dołączył do gry od początku seta trzeciego, skończył dwa z trzech ataków i dołożył do tego jeden skuteczny blok.

Trzy punkty do dorobku dopisała także ekipa Tomasza Ruteckiego i Tomasza Polczyka. Czwarty obecnie UVC Ried/Innkreis we własnej hali pokonał zamykających zestawienie siatkarzy VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt, ale dał sobie urwać jednego seta. Przyjezdni szybciej weszli w mecz, kończyli więcej ataków, w dodatku potrafili wykorzystać blok, gdy rywale atakowali z trudniejszych piłek. To zaowocowało dość pewnym zwycięstwem. Miejscowi szybko otrząsnęli się po przegranej partii i świetnie zagrali w kolejnej. Prym wiedli zwłaszcza w ataku, kończąc nie tylko akcje z pierwszej piłki, ale wykorzystując wiele kontr. Choć w kolejnym goście także nie najgorzej spisywali się w tym elemencie, to jednak zdecydowanie i opanowanie gospodarzy wzięło górę. Na koniec siatkarze UVC Ried/Innkreis dołożyli dobrą grę w bloku i wygrali całe spotkanie. Do wygranej poprowadził ich Tomasz Rutecki, zdobywca 21 punktów, który solidnie spisywał się w ataku – 17 punktów i 50% skuteczności oraz cztery razy punktował blokiem. Tomasz Polczyk, choć rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce, to jeszcze w pierwszym secie opuścił boisko, z jednym punktem na koncie.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi austriackiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved