Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: 13. kolejka bez podziału punktów

Austria M: 13. kolejka bez podziału punktów

Niekwestionowanym liderem ligi austriackiej nadal jest SK Posojilnica Aich/Dob. Zespół ten zapisał na swoim koncie kolejną wygraną i nie stracił ani jednego seta. Z kompletu punktów cieszyli się również gracze UVC Ried/Innkreis oraz UVC Holding Graz.

Komplet punktów przed własną publicznością wywalczyli siatkarze UVC Ried/Innkreis, którzy jedynie w premierowej odsłonie musieli uznać wyższość VBC TLC Weiz. Gospodarze byli bardziej skutecznie, na uwagę zasługuje także świetna gra blokiem miejscowej ekipy, która rywali zatrzymywała aż 19 razy. Tomasz Rutecki był liderem swojej drużyny, kończąc mecz z dorobkiem 21 oczek, z których 17 wywalczył atakiem, a 4 blokiem.

Pewną wygraną zanotowali gracze SK Posojilnica Aich/Dob, w wyjazdowym pojedynku w trzech setach uporali się z SG Union Raiffeisem Waldviertel. Najbardziej wyrównana była premierowa odsłona, w której jednak goście triumfowali 25:22 i poszli za ciosem w dwóch kolejnych partiach. Główna w tym zasługa zabójczej skuteczności ataku przyjezdnych, którzy skończyli 65% swoich akcji. W szeregach zwycięskiej ekipy nie pojawił się Kacper Stelmach, a w drużynie gospodarzy zabrakło Dawida Siwczyka, natomiast Ernest Plizga pojawił się na parkiecie w drugim i trzecim secie, zdobywając jeden punkt blokiem. Gospodarzom nie pomogła również dobra dyspozycja Łukasza Szarka, który w tym dość szybkim meczu wywalczył aż 21 oczek.

Z kompletu punktów na wyjeździe mogli cieszyć się również gracze UVC Holding Graz, którzy w czterech setach pokonali VCA Amstetten NO. Dwie pierwsze partie spotkania były bardzo zacięte, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugim secie przechylili gospodarze. Potem jednak o wiele lepiej prezentowali się podopieczni Roberta Kocha, wśród których prym wiedli Michael Murauer oraz Lorenz Koraimann. W miejscowej drużynie Kornel Kowalewski rozpoczął mecz w podstawowym składzie, na swoim koncie zapisał 11 oczek – do 7 punktów w ofensywie dołożył 4 skuteczne bloki.