Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: Kolejne porażki UVC Weberzeile Ried/Innkreis

Austria M: Kolejne porażki UVC Weberzeile Ried/Innkreis

fot. Union Volleyball Raiffeisen Waldviertel

Za nami kolejne mecze w  lidze austriackiej, zespoły przypomnijmy walczą już podzielone na dwie grupy, rywalizujące o miejsca 1-4 i 5-8. W tej pierwszej nie wiedzie się UVC Weberzeile Ried/Innkreis, ekipa z trójką Polaków w składzie nie wygrała jak dotąd w tej fazie meczu.  Wiceliderem jest Union Raiffeisen Waldviertel Łukasza Szarka. O lokaty 5-8 walczy Dominik Żukowski, jego BC TLC Weiz jest wiceliderem grupy.

Liderem  grupy walczącej o miejsca 1-4 jest SK Zadruga Aich/Dob, były zespół Kacpra Stelmacha, który przypomnijmy przeniósł się do Lechii Tomaszów Mazowiecki. Po  dwukrotnym pokonaniu  Holding Graz (3:2 i 3:0) oraz Weberzeile Ried/Innkreis 3:0. Nie wiedzie się za to właśnie UVC Weberzeile Ried/Innkreis. Drużyna Alana Wasilewskiego, Tomasza Ruteckiego i Michała Szydłowskiego. Nie wygrała w tej fazie jeszcze meczu. Po porażce na początek z Holding Graz musiała ona następnie uznać  wyższość Union Waldviertel, a następnie liderującej ekipy SK Zadruga Aich/Dob. W spotkaniu z tym pierwszym zespołem walki nie brakowało. Było nawet blisko, aby o losach meczu zadecydował tie-break. Ekipa Łukasza Szarka przeważała w każdym elemencie, ale niwelowała to wszystko dużą ilością własnych błędów. Szarek nie może tego meczu zaliczyć do udanych, zdobył asa serwisowego i skończył zaledwie 4 z 15 ataków, popełnił w tym elemencie aż 6 błędów.  Po stronie pokonanych wyróżniał się Rutecki, zdobywca 22 punktów (19 atakiem – 51% ef. I 3 zagrywką). Alan Wasilewski skończył 6 piłek na 9 w ataku i dwa razy zablokował rywala. Libero Michał Szydłowski przyjął 23 zagrywki notując 57% odbioru pozytywnego i 39% perfekcyjnego.W drugim meczu, z Zadruga Aich/Dob ekipa trójki Polaków miała mało do powiedzenia. Różnica była widoczna przede wszystkim w zagrywce (m. in. 8:0 w asach serwisowych) i w ataku (65% skuteczności Zadrugi przy 45% pokonanych). Tomasz Rutecki po raz kolejny był najlepiej punktującym po stronie UVC Weberzeile Ried/Innkreis, zdobył 15 punktów kończąc 14 z 28 ataków (50%) i popisując się punktowym blokiem. Alan Wasilewski dołożył 6 punktów kończąc 6 z 7 ataków. Cały mecz na libero rozegrał Michał Szydłowski.

Zobacz również:
Wyniki i tabela rywalizacji o miejsca 1-4 w lidze austriackiej

W grupie walczącej o miejsca 5-8 rywalizuje VBC TLC Weiz Dominika Żukowskiego. Po porażce w pierwszym meczu 0:3 z VCA Amstetten NÖ w dwóch kolejnych meczach zespół polskiego rozgrywającego pokonał pewnie Wörther-See-Löwen Klagenfurt i Sokol Wiedeń V. W spotkaniu z ekipą z Klagenfurtu Polak nie pojawił się na boisku, a jego zespół miał przewagę zwłaszcza w ataku (53% efektywności przy 35% rywala. W meczu przeciwko drużynie z Wiednia Żukowski pojawił się w drugim i trzecim secie i zdobył punkt atakiem. VBC TLC Weiz było lepsze w każdym elemencie, aktualnie jest to wicelider tabeli tej grupy.

Zobacz również
Wyniki i tabela rywalizacji o miejsca 5-8 w lidze austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved