Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Australijczyk opuścił MKS Będzin, zagra w Rosji

Australijczyk opuścił MKS Będzin, zagra w Rosji

fot. FIVB

Lincoln Williams dokończy sezon 2018/2019 w rosyjskiej Superlidze. Nowym pracodawcą reprezentanta Australii została trzynasta drużyna w tamtejszej tabeli, Jugra-Samotłor Niżniewartowsk.

Świetna postawa zawodnika w tegorocznych rozgrywkach zaowocowała zainteresowaniem ze strony zagranicznych klubów. Efektem długich negocjacji atakujący przeniesie się do Rosji. – Rozumiem niezadowolenie naszych kibiców, bowiem do gry Lincolna nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Z impetem wprowadził się w plusligowe realia, zajmuje wysokie miejsca w statystkach indywidualnych. Musimy być jednak realistami i koncentrować działania na przyszłym sezonie – mówił Michał Kocyłowski, prezes zarządu MKS Będzin S.A.Lincoln Williams wystąpił w 18 spotkaniach PlusLigi, w których zdobył łącznie 285 punktów (244 atakiem, 23 zagrywką i 18 blokiem). Po zwycięskim meczu w Rzeszowie otrzymał statuetkę MVP. – Jestem bardzo zadowolony z gry w Będzinie, choć czuję niedosyt, ponieważ nie wykorzystaliśmy naszego potencjału, co obrazuje miejsce w tabeli. To nie był łatwy czas ze względu na kontuzje, choroby, zmianę trenera. Życzę Będzinowi jak najlepiej, a kibicom dziękuję za okazane wsparcie – przekazał Australijczyk.

Teraz ciężar gry w ataku będzie spoczywać na barkach Rafała Faryny, mającego za sobą świetny występ w Lubinie. – Rafał zrobił bardzo duży postęp i wierzę, że odnajdzie się w roli pierwszego atakującego. Ma możliwości, by udowodnić, że zasługuje na miejsce w podstawowym składzie. W ostatnich meczach pokazał, że niczym nie odbiega od Lincolna – powiedział Emil Siewiorek, trener zespołu.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved