Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Atakująca zostaje w Chemiku Police

Atakująca zostaje w Chemiku Police

fot. lsk.pls.pl

Martyna Łukasik jest piątą zawodniczką, z którą Chemik Police przedłużył współpracę na kolejny sezon. Młoda atakująca o miejsce w podstawowym składzie rywalizowała będzie z Gyselle Silvą.

Powoli krystalizuje się skład Chemika Police na nadchodzący sezon. W poniedziałek klub poinformował, że w jego barwach w dalszym ciągu będzie występowała Martyna Łukasik. Jest to już piąta zawodniczka, która przedłużyła umowę z zachodniopomorską drużyną. Łukasik to niespełna 20-letnia atakująca, która urodziła się w Gdańsku. Tam też stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Występowała między innymi w Gedanii Gdańsk oraz Treflu Sopot. Następnie przeniosła się do Krakowa. Z dobrej strony pokazała się w Treflu Proximie, dzięki czemu przed poprzednim sezonem przeniosła się do ówczesnego mistrza Polski. w jego barwach w Lidze Siatkówki Kobiet rozegrała 26 spotkań, w których zdobyła 269 punktów. Poza tym dobrze będzie wspominała turniej finałowy Pucharu Polski w Nysie, gdzie zdobyła pierwsze w swojej karierze seniorskie trofeum oraz została uznana za MVP tych zawodów.Martyna Łukasik jest w kręgu zainteresowań szkoleniowca reprezentacji Polski. Mimo że nie zagrała w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów, to znalazła się w składzie kadry na turniej finałowy tych rozgrywek. Przed biało-czerwonymi później jeszcze kwalifikacje olimpijskie oraz mistrzostwa Europy, więc niewykluczone, że młoda atakująca dostanie swoją szansę.

W Chemiku o miejsce w podstawowym składzie rywalizowała będzie z Gyselle Silvą. Łukasik jest już kolejną zawodniczką, która przedłużyła umowę z polickim zespołem. Wcześniej uczyniły to: Martyna Grajber i Natalia Mędrzyk (przyjmujące), Iga Chojnacka (środkowa), Marlena Pleśnierowicz (rozgrywająca).

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet 

źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved