Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Astra Nowa Sól ma nowego trenera

Astra Nowa Sól ma nowego trenera

Wiktor Zasowski od przyszłego sezonu będzie trenerem Astry Nowa Sól. Do nowego klubu szkoleniowiec przeniesie się z AZS UZ Zielona Góra, gdzie ostatnio pełnił funkcję grającego trenera. W zespole z Nowej Soli Zasowski będzie pełnił tylko funkcje szkoleniowe. – Odejście Wiktora nie jest dla nas zaskoczeniem. Rozmawialiśmy już o tym wcześniej. Chcieliśmy kontynuować współpracę, ale trener zadecydował inaczej – skomentował sytuację Jerzy Dalecki z AZS-u.

Jednocześnie szef siatkarskiej sekcji zielonogórskiego klubu nie podał nazwiska nowego szkoleniowca. – Nie mogę podać szczegółów budowania składu na przyszły sezon, bo tych na razie jest po prostu bardzo mało. Epidemia koronawirusa utrudnia działania w tym zakresie i póki co nic konkretnego nie wiadomo – dodał Dalecki.To najcięższa decyzja w moim zawodowym życiu, a być może także w osobistym – powiedział z kolei Zasowski. – Zadecydowała możliwość mojego rozwoju jako trenera. Astra to dobrze poukładany klub z większymi aspiracjami niż AZS i to spowodowało, że Nowa Sól wydaje się atrakcyjną opcją. 

Z zatrudnieni nowego trenera zadowolony jest prezes Astry Przemysław Jeton. – Wybór Wiktora to gwarancja jakości zespołu. Z lokalnych trenerów to właśnie Zasowski przemawiał do nas najbardziej. Przeanalizowaliśmy informacje na jego temat. Poprzedni podopieczni Wiktora wypowiadali się o nim bardzo pozytywnie. Wierzymy, że nowy trener dobrze wpasuje się w zespół i będzie ciężko pracował, żeby zrealizować cele klubu na przyszły sezon. Założenia, które nakreślimy będą zależały od wyników budowy zespołu na przyszły sezon. Na razie prowadzimy rozmowy, ale nie mamy podpisanych kontraktów. Na konkretne decyzje będzie jeszcze czas – zakończył Jeton.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved