Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Astra Nowa Sól celuje w czołową dwójkę

Astra Nowa Sól celuje w czołową dwójkę

– Walczymy o wygraną w każdym meczu, bo to jest podstawa. Chcemy utrzymać się w pierwszej czwórce, choć szczególnie zależy nam na miejscach 1-2, co byłoby stuprocentowym zrealizowaniem naszego celu – mówi Przemysław Jeton, szkoleniowiec Astry Nowa Sól, która obecnie jest wiceliderem drugiej grupy w II lidze mężczyzn.

Siatkarze Astry Nowa Sól miniony rok zakończyli na fotelu wicelidera drugiej grupy II ligi mężczyzn. Przerwę świąteczno-noworoczną wykorzystali na podładowanie akumulatorów przed decydującymi meczami rundy zasadniczej. Ale zanim powrócą do walki, czeka ich jeszcze towarzyski sprawdzian z zielonogórskimi akademikami. – Nie chcieliśmy grać żadnych sparingów. Woleliśmy się skupić na treningach. Wiadomo, że przerwa świąteczna raczej dobrze nie służy zawodnikom, którzy w jej trakcie tracą formę. Warto ją odświeżyć. Po przerwie noworocznej zaczęliśmy treningi od poniedziałku, a na środę mamy jeszcze zaplanowany sparing w Zielonej Górze – powiedział szkoleniowiec lubuskiej ekipy, Przemysław Jeton.

Rywalizacja w drugiej grupie jest bardzo wyrównana, a czołowe zespoły dzieli w tabeli nieduża liczba punktów. Nowosolanie przez kilka tygodni znajdowali się nawet na czele stawki, lecz porażka w Oławie sprawiła, że na koniec roku zostali wyprzedzeni przez Bielawiankę, ale i tak patrzą w przyszłość z optymizmem. – Słabsze mecze się zdarzają. Szczególnie widać to w tym sezonie, w którym liga jest bardzo wyrównana. Nie ma stuprocentowych faworytów. To jest tylko sport. Jakoś nie czujemy, żeby podcięły nam skrzydła zespoły, które z nami wygrały. Cały czas jesteśmy pozytywnie nastawieni, wierzymy w nasze umiejętności oraz w to, że uda nam się wygrać kolejne mecze – zaznaczył trener nowosolskich koliberków.

Nie ukrywa on, że prowadzona przez niego drużyna ma wysoko zawieszoną poprzeczkę w tym sezonie. Jej celem jest zajęcie lokaty w czołówce, co już udało się jej w poprzednim sezonie. Choć wówczas w play-off przegrała z Bielawianką i nie awansowała do turnieju półfinałowego. – Walczymy o wygraną w każdym meczu, bo to jest podstawa. Chcemy utrzymać się w pierwszej czwórce, choć szczególnie zależy nam na miejscach 1-2, co byłoby stuprocentowym zrealizowaniem naszego celu – zakończył Jeton.

źródło: inf. własna, Radio Zachód