Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ary Graca: Siatkówka potwierdziła swoją pozycję

Ary Graca: Siatkówka potwierdziła swoją pozycję

fot. archiwum

– Spoglądając wstecz na igrzyska olimpijskie w Rio, dostrzeżemy, że te fantastyczne zawody były czasem, kiedy siatkówka potwierdziła swoją pozycję jako niesamowicie rodzinna, sportowa rozrywka – powiedział prezydent FIVB, Ary Graca, po zakończeniu zmagań w Rio de Janeiro. 

Emocje po igrzyskach olimpijskich powoli już opadają. Czas więc na pierwsze podsumowania. Bez wątpienia sportem, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem wśród kibiców, była siatkówka plażowa. – Prawie 30 lat minęło od momentu, kiedy FIVB zorganizowała pierwszy turniej siatkówki plażowej. 20 lat temu dołączyła ona do programu igrzysk olimpijskich. Przez cały ten czas marzyliśmy, że pewnego dnia będziemy mogli zobaczyć zawody olimpijskie w Rio de Janeiro. Teraz marzenia się spełniły – powiedział Ary Graca. – Spoglądając wstecz na igrzyska olimpijskie w Rio, dostrzeżemy, że te fantastyczne zawody były czasem, kiedy siatkówka potwierdziła swoją pozycję jako niesamowicie rodzinna, sportowa rozrywka – dodał prezydent FIVB.Brazylijczyk w samych superlatywach wypowiadał się o zawodach, które kilka dni temu zakończyły się w Rio de Janeiro. – Bez wątpienia jednak każdy sportowiec, który rywalizował na piaskach Copacabany oraz w hali Maracanazinho, przyczynił się do bezprecedensowego sukcesu imprezy. Przez trzynaście dni Copacabana była bijącym sercem igrzysk olimpijskich. Stworzyliśmy imprezę na plaży, a także w hali, jednoczącą kibiców w każdym wieku i każdej narodowości, by mogli oni cieszyć się niezwykłym spektaklem, którym jest sport – ocenił Graca, który jednocześnie dodał, że kultura jest łączona ze sportem dla nadrzędnych celów. – Widowisko, muzyka i taniec są z pewnością częścią naszej brazylijskiej kultury. Lecz łączymy je ze sportem nie tylko po to, żeby bawić. Chcemy być pewni, że zyskujemy w ten sposób nie tylko widzów, ale również uczestników. Chcemy fanów zaangażowanych w nasz sport, którzy nauczą się czegoś o siatkówce, którzy wrócą do domu, pragnąc, aby odgrywała większą rolę w ich życiu i dla których siatkarze staną się nowymi bohaterami – zaznaczył szef FIVB.

Po zakończeniu igrzysk prezydent FIVB podziękował ich organizatorom oraz podkreślił, że w Rio de Janeiro przez kilkanaście dni trwało święto sportu. – Chciałbym podziękować naszym przyjaciołom z komitetu organizacyjnego. Pracowali bez wytchnienia dla dobra igrzysk olimpijskich. Jesteśmy dumni z ich wysiłków – podkreślił Ary Graca. – Te igrzyska odegrały ważną rolę w promowaniu wartości olimpizmu. Gdy spotykają się sportowcy wielu dyscyplin, to naprawdę tworzy się coś magicznego, prawdziwe święto ludzkości. Duch olimpijski był silny i żywy. Nasz sport wrócił do swojego duchowego domu. Zainspirował fanów we wszystkich zakątkach świata. Siatkówka i siatkówka plażowa stały się silniejsze. Czekamy już, aż wzniosą się na wyższy poziom – dodał prezydent FIVB. A będzie to możliwe do zaobserwowania już w trakcie przyszłorocznych, plażowych mistrzostwach świata, które odbędą się w Wiedniu. Rok później siatkarze halowi o prymat na świecie powalczą we Włoszech i Bułgarii, zaś siatkarki – w Japonii.

źródło: inf. własna, rio2016.fivb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved