Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ary Graça przewiduje sukces siatkówki w Rio de Janeiro

Ary Graça przewiduje sukces siatkówki w Rio de Janeiro

fot. archiwum

– Siatkówka halowa i plażowa przeżywają w ostatnich latach bezprecedensowy rozwój – powiedział prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) Ary Graça. Spotkał się on z szefem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem.

Jestem dumny, że o przygotowaniach do turnieju olimpijskiego mogę rozmawiać z prezydentem Bachem. Z niecierpliwością oczekujemy, kiedy w tegorocznych igrzyskach będziemy mogli zaprezentować całą paletę wspaniałości naszej dyscypliny sportu. Nie mam wątpliwości, że siatkówkę w Rio de Janeiro czeka największy sukces w historii olimpizmu – zaznaczył Ary Graça.Im bliżej letnich igrzysk (5-21 sierpnia), tym więcej jest spekulacji i prognoz na temat wyników i zdobytych medali. Są one korzystne dla Polski i naszej męskiej reprezentacji. Według najnowszej symulacji przeprowadzonej przez serwis Infostrada wynika, że biało-czerwoni zdobędą szesnaście medali. Srebrny miałby przypaść naszym siatkarzom, o ile uzyskają awans. Siłą reprezentacji Polski mieliby zostać lekkoatleci, dla których Infostrada zaplanowała trzy złote medale.

Prezydent FIVB przewiduje olimpijski sukces siatkówki. Jednak gospodarze tegorocznych Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016 nie są zadowoleni z dotychczasowego zaawansowania sprzedaży biletów wstępu na niektóre zawody. Jak podaje olimpijski.pl, spośród 4,5 mln, jakie przeznaczono dla mieszkańców Brazylii, do tej pory nabywców znalazła tylko około połowa.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved