Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ary Graça prezydentem FIVB na kolejne osiem lat

Ary Graça prezydentem FIVB na kolejne osiem lat

fot. archiwum

Na 35. Kongresie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej jej dotychczasowy prezydent, Brazylijczyk Ary S. Graça, został wybrany na kolejną kadencję i będzie sprawował swoją funkcję do 2024 roku.

Ary S. Graça został wybrany na funkcję prezydenta FIVB po raz pierwszy w 2012 roku na kongresie w Anaheim. W Buenos Aires, gdzie odbywa się kolejny, 35. kongres światowej federacji, Brazylijczyk został wybrany ponownie na tę funkcję i będzie ją sprawował aż do 2024 roku. Co ciekawe jego kandydaturę poparły wszystkie federacje kontynentalne.Siatkówka niewątpliwie znajduje się teraz w „złotej erze” sukcesu i jest dla mnie ogromnym zaszczytem, że dostałem możliwość wykorzystania tego sukcesu i sprawienia, by wynieść ten sport na jeszcze wyższy poziom – powiedział tuż po wyborze Ary S. Graça. – Nie ma limitu dla rozwoju siatkówki, nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o sukces sportowy, nie ma także limitu osób, które możemy zainspirować i obiecuję pomóc siatkówce wykorzystać ten ogromny potencjał – dodał Brazylijczyk.

Chciałem podziękować światowej siatkarskiej rodzinie za to, że uwierzyła w moją wizję, razem uczynimy siatkówkę sportem numer jeden, jeśli chodzi o rozrywkę rodzinną na świecie – stwierdził nowy/stary prezydent FIVB.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved