Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ary Graça: Polska jest na pozycji rozgrywającego w światowej siatkówce

Ary Graça: Polska jest na pozycji rozgrywającego w światowej siatkówce

fot. archiwum

W środowe popołudnie w siedzibie PZPS-u doszło do spotkania Arego Gracy – prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej z Zarządem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wizyta szefa światowej centrali siatkarskiej związana była z losowaniem i przygotowaniami do grudniowych Klubowych Mistrzostw Świata, które rozegrane zostaną w Opolu i Łodzi (faza grupowa) oraz Krakowie (półfinały i mecze o medale).

– Bardzo się cieszę, że Klubowe Mistrzostwa Świata rozegrane zostaną w waszym kraju. Jeszcze mamy świeżo w pamięci mistrzostwa świata sprzed trzech lat, które były wydarzeniem absolutnie nadzwyczajnym, a ceremonia otwarcia na Stadionie Narodowym miała rozmach godny ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich sprzed piętnastu, dwudziestu lat – zauważył Ary Graça, prezydent FIVB i dodał: – Jesteśmy w fazie zaawansowanych negocjacji z Polsatem. Mówiąc negocjacje, mam na myśli rozwój siatkówki, jej postęp i to w skali globalnej.Skra i ZAKSA poznały rywali w KMŚ

Ary Graça w swoim wystąpieniu wiele miejsca poświęcił pozycji polskiej siatkówki w międzynarodowej rodzinie siatkarskiej. – Potrzebujemy Polski, potrzebujemy polskiej siatkówki. Mówiąc o europejskiej siatkówce, mamy na myśli: Polskę, Włochy, Rosję. Macie silną ligę, silne reprezentacje, dobre szkolenie, nowoczesne zarządzanie i fantastycznych kibiców. Kiedy mówię Polska, to mam na myśli młodych ludzi – pełnych entuzjazmu pomysłów i kreacji. Polska jest przykładem dla całego świata. Polska federacja ciężko pracuje na sukces światowej siatkówki, czego dowodem jest oglądalność turniejów siatkarskich podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio. 2,5 miliarda ludzi śledziło turniej olimpijski. To więcej niż zawody w piłce nożnej, czy pływaniu. To nasz wspólny sukces. Używając siatkarskiej terminologii. Polska jest i będzie na pozycji rozgrywającego w światowej siatkówce – podkreślił prezydent FIVB.

Jacek Kasprzyk – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, dziękując za serdeczność i komplementy, podkreślił, że fundamentalnym zadaniem realizowanym przez PZPS jest budowa trwałych podstaw dyscypliny. – Od sześciu lat realizujemy przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki unikatowy w skali europejskiej i światowej program, którego rezultatem są Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Tam pracuje ponad czterystu nauczycieli, w 144 szkołach, którzy na podstawie zunifikowanych materiałów szkolą ponad 5,5 tysiąca dzieci i młodzieży. Z roku na rok rośnie ilość uczestników cyklu minisiatkówki Kinder + Sport, największy tego rodzaju cykl w Europie. Praca z dziećmi i młodzieżą to nasze zadanie, ale też wiele satysfakcji i powodów do dumy – powiedział prezes PZPS-u. Kończąc spotkanie, Ary Graça prosił o wspólne, zjednoczone i zgodne działanie na rzecz siatkówki.

źródło: inf. prasowa, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved