Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Artur Udrys: Chciałem zrobić nawet za dużo

Artur Udrys: Chciałem zrobić nawet za dużo

fot. Klaudia Piwowarczyk

Artur Udrys po długiej kontuzji w końcu wybiegł na parkiet w barwach Vervy Warszawa. Trzeba przyznać, że był to debiut niezwykle udany, bo Białorusin od razu został MVP meczu i to w rozgrywkach Ligi Mistrzów, 

Stołeczni siatkarze pokonali w pierwszym meczu grupowym Tours VB. Po pierwszym secie można się było spodziewać gładkiej przeprawy polskiej drużyny,  ale w dwóch kolejnych warszawianie musieli włożyć w grę znacznie więcej wysiłku. Ostatecznie, między innymi dzięki właśnie atakom Udrysa, zwyciężyli w trzech setach.Białorusin zanotował 78 procenty skuteczności w ataku, a jak sam przyznał, musiał się jeszcze hamować i oszczędzać, żeby nie pojawiła się kolejna kontuzja. – Chciałem zrobić nawet za dużo, musiałem się powstrzymywać, by nie przesadzić z obciążeniem, by nie pojawił się kolejny uraz. To taka słowiańska dusza odezwała się we mnie, że chciałem wszystko od razu. Czuję się zupełnie dobrze i w czasie gry przestałem myśleć o wyleczonej kontuzji. Tylko czasami musiałem odpuścić, by nie przeholować. 

Atakujący Vervy zdaje sobie sprawę, że nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji i potrzebuje jeszcze czasu, aby się ostatecznie zgrać z rozgrywającym, ale ocenia swój stan bardzo dobrze i przekonuje, że jest gotowy do gry w pełnym wymiarze. – Oczywiście, nie jestem jeszcze w pełnej formie meczowej. Ciągle pracujemy na treningach z rozgrywającym, zgrywamy się, byśmy obaj czuli się komfortowo i pewnie. Ogólnie jednak jest OK. Przed meczem z Tours odbyłem może cztery czy pięć pełnych treningów. Jestem w takiej dyspozycji, że mogę wychodzić w kolejnych meczach także w pierwszej szóstce, o ile trener Anastasi mnie w niej wystawi – powiedział po meczu Udrys.

źródło: inf. własna, se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved