Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk: Wszystko zostanie wypłacone

Artur Szalpuk: Wszystko zostanie wypłacone

fot. Łukasz Krzywański

W każdym z poprzednich miast też czułem się bardzo dobrze, ale tu jest jeszcze lepiej. Mamy fajną drużynę, fajnego trenera. Nic tylko trenować ciężko i wygrywać mecze – mówił w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem przyjmujący Trefla Gdańsk, Artur Szalpuk, który odniósł się również do kwestii wypłacalności klubu: – Przed sezonem zostaliśmy o wszystkim poinformowani, zaakceptowaliśmy to. Prezes zadeklarował, że wszystko zostanie wypłacone, tylko z opóźnieniem i ja mu wierzę.Odnalazłeś swoje miejsce? To nie była ani Warszawa, ani Radom, ani Bełchatów. Prawdziwą siatkówkę i swoją jakość pokazujesz dopiero w Gdańsku.

Artur Szalpuk: – W każdym z poprzednich miast też czułem się bardzo dobrze, ale tu jest jeszcze lepiej. Mamy fajną drużynę, fajnego trenera. Nic tylko trenować ciężko i wygrywać mecze.

Ale nie płacą.

– Powoli zaczynają, a będzie tylko lepiej. Przed sezonem zostaliśmy o wszystkim poinformowani, zaakceptowaliśmy to. Prezes zadeklarował, że wszystko zostanie wypłacone, tylko z opóźnieniem i ja mu wierzę.

Co takiego ma w sobie Andrea Anastasi, że każdy zawodnik, który trafi pod jego skrzydła, twierdzi, że to jeden z lepszych fachowców, z którymi pracował?

– Ciężko powiedzieć, ale mam podobne zdanie. Dostałem od trenera ogromny kredyt zaufania i poczucie luzu. Czuję, że mogę na boisku i na treningach sprzedawać to, co mam najlepsze. Trener pomaga w pokazywaniu moich atutów i chowaniu moich wad.

Na koniec sezonu Trefl Gdańsk będzie…?

– Mam nadzieję, że w szóstce. Małymi kroczkami, jeśli się tam znajdziemy, będziemy chcieli znaleźć się w półfinale, jeśli znajdziemy się w półfinale – będziemy chcieli go wygrać. 

Cieszyłeś się, gdy zobaczyłeś, kto został trenerem reprezentacji, czy liczyłeś, że to będzie Polak?

– Nie czułem większych emocji dotyczących wyboru trenera. Nam pozostaje zaakceptować to, kogo wybrał związek i gdy któryś z nas otrzyma powołanie – przyjechać i ciężko pracować.

 

Cała rozmowa Łukasza Kadziewicza w serwisie Polsat Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved