Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk: Zespół reaguje na szóstkę z plusem

Artur Szalpuk: Zespół reaguje na szóstkę z plusem

W sobotę Trefl Gdańsk rozpoczął rywalizację w ramach XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka. Gdańska drużyna od razu zapisała na swoim koncie zwycięstwo. Podopieczni Andrei Anastasiego pokonali gospodarzy turnieju 3:1. – Były dwa momenty, w których graliśmy słabo: początek pierwszego seta i końcówka czwartego – mówił po meczu Artur Szalpuk, nowy przyjmujący gdańskiego zespołu.

Pierwsza partia spotkania nie ułożyła się po myśli podopiecznych Andrei Anastasiego. Przez większą część seta ONICO Warszawa znacznie wyprzedzało przeciwników. Dopiero w końcówce odsłony gdańszczanie zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu, jednak ostatecznie to miejscowi wygrali tę partię. – Były dwa momenty, w których graliśmy słabo: początek pierwszego seta i końcówka czwartego. Reszta meczu była na przyzwoitym poziomie, zarówno z naszej strony, jak i ze strony warszawskiej drużyny. Po to są takie mecze, by zauważać przestoje i je eliminować w rozgrywkach ligowych – uznał przyjmujący. – Wydaje mi się, że te problemy są w naszych głowach. Rozgrywamy się na rozgrzewce, staramy się maksymalnie skoncentrować i prezentować swoje najlepsze umiejętności przez całe spotkanie – dodał zawodnik.

Artur Szalpuk rozpocznie ligowe zmagania w barwach nowego klubu. Poprzedni sezon siatkarz spędził w PGE Skrze Bełchatów, wcześniej zaś reprezentował Czarnych Radom. – Szybko się zaaklimatyzowałem. Z trenerem Anastasim pracuje mi się bardzo, bardzo dobrze. Nie miałem żadnych problemów tym bardziej, że z większością kolegów miałem przyjemność grać już wcześniej w klubach czy w kadrze – stwierdził zawodnik.

Trudna sytuacja finansowa Trefla Gdańsk jest przyczyną wielu pytań zarówno ze strony kibiców, jak i dziennikarzy. Zawodnicy jednak ostrożnie wypowiadają się na ten temat. – Nie pytajmy o przyszłość. Mogę powiedzieć tylko tyle, że zespół reaguje na tę sytuację na szóstkę z plusem, wszystko między nami jest w porządku. Myślę, że w klubie też wszystko się ułoży – stwierdził z nadzieją Szalpuk. – Jeśli klub zostanie rozwiązany, to będziemy szukać innych miejsc do gry, ale póki istnieje, to zostajemy tutaj i gramy swoją grę – zaznaczył dobitnie.