Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk: Zagraliśmy przyzwoite spotkanie

Artur Szalpuk: Zagraliśmy przyzwoite spotkanie

fot. Aleksandra Twardowska

Trefl Gdańsk w czwartek odniósł dwunaste zwycięstwo z rzędu, pokonując w trzech setach Czarnych Radom. – Cieszy nas kolejna wygrana, ale nie liczymy, które to zwycięstwo z rzędu i czy wygrywamy 3:0 czy nie. Skupiamy się po prostu na tym, żeby z każdego kolejnego starcia wychodzić zwycięsko – powiedział po meczu Artur Szalpuk. Teraz przed gdańszczanami spotkanie z ekipą BBTS-u Bielsko Biała.

Gdańszczanie nie mieli w Ergo Arenie największych problemów z pokonaniem podopiecznych Roberta Prygla. – Wychodzimy na mecze w stu procentach skoncentrowani, chcemy dać z siebie wszystko i na pewno nasza pewność siebie jest duża, ale zachowujemy chłodną głowę. Zdarzały nam się porażki, słabsze spotkania, a teraz na szczęście nasza forma utrzymuje się na wysokim poziomie i to pomaga nam osiągać korzystne rezultaty. Cieszy nas kolejna wygrana, ale nie liczymy, które to zwycięstwo z rzędu i czy wygrywamy 3:0 czy nie. Skupiamy się po prostu na tym, żeby z każdego kolejnego starcia wychodzić zwycięsko. Wygraliśmy dzisiaj pewnie, zagraliśmy przyzwoite spotkanie, choć oczywiście mogliśmy zagrać lepiej. Od jutra myślimy już o meczu z BBTS-em Bielsko Biała – powiedział po ostatnim gwizdku Artur Szalpuk, którego atak zakończył całe spotkanie. Reprezentant Polski w całym meczu zdobył 14 punktów.Piotr Nowakowski był po meczu zadowolony z wygranej. – „Gdański walec” jedzie dalej, 12. zwycięstwo z rzędu. Zakładaliśmy, że ten mecz będzie tak wyglądał, chociaż wiedzieliśmy, że drużyna z Radomia raczej nie ma w tym meczu ani nic do stracenia, ani do zyskania, więc mogła zagrać na luzie. Od początku narzuciliśmy jednak własne warunki gry i praktycznie w każdym elemencie przytrzymaliśmy rywali, wygrywając ostatecznie 3:0 – ocenił środkowy. Trefl Gdańsk jest już pewny gry w czołowej szóstce. – W rundzie zasadniczej zostały nam do rozegrania trzy spotkania, a to oznacza dziewięć punktów do zdobycia. Oczywiście będą to trudne mecze, najpierw dwa wyjazdy – do BBTS-u Bielsko-Biała, który ostatnio pokazuje się z naprawdę dobrej strony, oraz oczywiście mistrza Polski, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (na zakończenie Trefl u siebie zagra z Łuczniczką Bydgoszcz – przyp. red.). Na pewno będzie trudno o te dziewięć punktów, żeby je zdobyć, aczkolwiek myślę, że to trzecie miejsce po rundzie zasadniczej jest w naszym zasięgu i tę pozycję chcemy po prostu przypieczętować. A z kim będziemy później grać? Nie mam pojęcia. Tam trwa walka na całego, różnice są naprawdę jednego, dwóch, trzech punktów, także my postaramy się po prostu pozostać na tej trzeciej pozycji, na której jesteśmy teraz i spokojnie czekać na przeciwnika – dodał Nowakowski.

Norbert Huber, środkowy Cerrad Czarnych Radom, przyznał, że trudno było nawiązać walkę z tak dysponowanym rywalem. – Był to dla nas trudny mecz, graliśmy z rywalami, którzy grają na naprawdę wysokim poziomie. My zmarnowaliśmy kilka ataków, które powinniśmy skończyć, popełniliśmy zbyt dużo błędów. Mamy swoje problemy, z którymi staramy się uporać. Teraz czeka nas pojedynek z bydgoszczanami i mamy nadzieję, że wywieziemy stamtąd komplet punktów. Gdańszczanie grali dobrze w każdym elemencie, więc trudno było przejąć kontrolę nad meczem. Trefl w pełni zasłużył na wygraną.

 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved