Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk: Wzajemnie się nakręcaliśmy, wspólnie osiągnęliśmy sukces

Artur Szalpuk: Wzajemnie się nakręcaliśmy, wspólnie osiągnęliśmy sukces

fot. Katarzyna Antczak

– Ten turniej nie był korzystnie umiejscowiony w kalendarzu. W jego trakcie odczuwaliśmy mistrzostwa Europy i związane z nimi długie podróże, ale wzajemnie się nakręcaliśmy, trzymaliśmy się razem. Wspólnie osiągnęliśmy sukces – zaznaczył Artur Szalpuk, przyjmujący reprezentacji Polski, która zmagania w Japonii zakończyła na drugim miejscu.

Na koniec rywalizacji w Pucharze Świata siatkarze reprezentacji Polski rozbili rywali z Iranu, pieczętując tym samym drugie miejsce na koniec turnieju. – To było dobre spotkanie. Cieszy, że potrafimy wygrywać takie mecze, w których przypieczętowaliśmy medal. Ostatnie dwa pojedynki były dla nas bardzo ważne po porażce z Brazylią. Szybko się pozbieraliśmy i zrobiliśmy swoje – ocenił Maciej Muzaj, który dość niespodziewanie w kończącym się sezonie reprezentacyjnym stał się podstawowym atakującym biało-czerwonych.Sam przyznał, że było to dla niego zaskoczenie. – Nie spodziewałem się tego. Byłem pewny swoich umiejętności, wiedziałem, w którym miejscu jestem. Ale wypadł nam Bartek Kurek, a dzięki temu otrzymałem więcej szans na grę. Na przestrzeni Ligi Narodów udało mi się dobrze zaprezentować oraz na turnieju finałowym w Chicago. Vital postawił trochę więcej na mnie. Bardzo mnie to cieszy. Jestem mu wdzięczny za to zaufanie. Na pewno zaprocentuje to w mojej karierze, a zebrane doświadczenie przełoży się na sezon w lidze rosyjskiej. Bardzo chciałbym się też znaleźć w kadrze na igrzyska – dodał atakujący reprezentacji Polski.

Mimo że mistzowie świata w turnieju w Japonii nie zagrali w optymalnym składzie, a ich szkoleniowiec dokonywał zmian w składzie, to okazało się, że po raz trzeci w tym sezonie biało-czerwoni stanęli na podium. – Ten turniej nie był korzystnie umiejscowiony w kalendarzu. W jego trakcie odczuwaliśmy mistrzostwa Europy i związane z nimi długie podróże, ale wzajemnie się nakręcaliśmy, trzymaliśmy się razem. Przyjechało sporo chłopaków z Polski. Wspólnie osiągnęliśmy sukces – zaznaczył Artur Szalpuk, który podkreślił, że Puchar Świata nie był dla podopiecznych Vitala Heynena imprezą docelową, ale i tak wywalczyli w niej medal. – Ten sprawdzian wypadł korzystnie. Najważniejsze jednak były dla nas kwalifikacje olimpijskie. Ten turniej był w sumie najmniej istotny. Większość zawodników mogła odmówić w nim gry i przygotowywać się już do sezonu ligowego, ale postanowiliśmy próbować wywalczyć medal. Jesteśmy na dobrej drodze, aby w przyszłym roku osiągnąć sukces – zakończył przyjmujący biało-czerwonej kadry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved