Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk: Mamy wielu ciekawych, dobrych zawodników

Artur Szalpuk: Mamy wielu ciekawych, dobrych zawodników

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kiedy część polskiej reprezentacji walczy w turnieju finałowym Ligi Światowej, pozostali gracze trenują w Zakopanem, gdzie przygotowują się do startu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. – Dziennie są dwie jednostki treningowe, ale to pozytywna duża ilość. Jesteśmy dobrze nakręceni, dobrze pracujemy i po porostu jest ciężko, ale pozytywnie – mówił przyjmujący polskiej kadry, Artur Szalpuk.

Na początku lipca reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Vital Heynen postanowił podzielić szeroką kadrę i część została na zgrupowaniu w Zakopanem, część poleciała na Final Six Ligi Narodów do Chicago. Artur Szalpuk znajduje się w tej pierwszej grupie. – Dużo działamy, dużo treningów, duża czasu w hali, na siłowni. Dziennie są dwie jednostki treningowe, ale to pozytywna duża ilość. Jesteśmy dobrze nakręceni, dobrze pracujemy i po porostu jest ciężko, ale pozytywnie – ocenił pierwsze kilka dni zgrupowania.Od dawna wiadomo, co jest głównym celem polskiej reprezentacji w tym sezonie. W sierpniu podopieczni Vitala Heynena zagrają w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. – To jest nasz główny cel, po to tu się spotykamy, tylko na tym się skupiamy i właśnie ta ciężka praca, którą tu wykonujemy ma zaprezentować na turnieju w Gdańsku – zapowiedział młody przyjmujący, który cieszy się z tego, że w sezonie kadrowym okres przygotowawczy do najważniejszego turnieju jest urozmaicony. – Kiedyś było tak, że siedzieliśmy tylko w Spale i dobrze tam siedzieć tydzień lub dwa, nie gdy musisz tam spędzić wakacje, osiem tygodni. Wtedy tego jest za dużo – wspominał Szalpuk.

W trakcie fazy interkontynentalnej Ligi Narodów selekcjoner biało-czerwonych dał szansę wielu zawodnikom, a czternastu z nich udało się na Final Six do Chicago. – Fajnie to wyglądało, pomysł z rotacjami wprowadzony w zeszłym sezonie, w tym roku jeszcze więcej graczy dostało szansę zaprezentowania się, a osiągnęliśmy jeszcze lepszy wynik niż wtedy. Myślę, że to pokazuje, że mamy wielu ciekawych, dobrych zawodników i szeroką kadrę – podsumował Artur Szalpuk.

źródło: PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved