Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk: Turniej w Mediolanie będzie wyjątkowy

Artur Szalpuk: Turniej w Mediolanie będzie wyjątkowy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed biało-czerwonymi kolejny turniej z cyklu Siatkarskiej Ligi Narodów. W Mediolanie biało-czerwoni zagrają kolejno z Argentyńczykami, Serbami i Włochami. – Skoro Serbowie się podłożyli, to teraz na pewno będą chcieli pokazać, że są drużyną lepszą, więc mecz będzie ciekawy. Włosi są gospodarzami i mają coś do udowodnienia. Turniej w Mediolanie będzie więc wyjątkowy – skomentował Artur Szalpuk.

Przyjmujący reprezentacji Polski i PGE Skry Bełchatów w minionym sezonie klubowym zmagał się z urazem, przez który miał rozbrat z boiskiem. – Nie rozmawiam na forum publicznym o mojej dyspozycji fizycznej. Na pewno odczuwałem kontuzję będąc w Bełchatowie. Nie był to najpoważniejszy uraz w mojej karierze – kiedyś naderwałem mięśnie brzucha i musiałem długo pauzować. Teraz dorobiłem się wielu mniejszych kontuzji, które w sezonie się na siebie nawarstwiły. Gdy dolega na raz kilka rzeczy, a nie wszystkie z nich są przeciążeniowe, to trudno jest wrócić „do siebie” i to zwalczyć – wyjaśnił Artur Szalpuk.Przyjmujący opisał też, jak wyglądał powrót z hali po meczu z Iranem, kiedy to 3,5 km trasę Polacy pokonali w 2 godziny. – Wydaje mi się, że dopiero, kiedy wróciliśmy do hotelu, zdaliśmy sobie sprawę z powagi tego, co miało miejsce. Przecież wystarczyłaby jedna iskra, by doszło do czegoś, do czego dojść nie powinno. Na miejscu ponoć była policja, ale tak naprawdę niewiele mogła zrobić. Kibice uderzali dłońmi w autobus, by zwrócić na siebie naszą uwagę. Dosłownie dwa kamienie poleciały w stronę naszego autokaru – opowiedział. – Możliwe, że Vitala to przejście kosztowało dużo więcej, ponieważ on czuje się za nas odpowiedzialny. Bał się o swoje i nasze zdrowie. Całe szczęście nic się nie stało. 90 procent osób w Iranie było do nas nastawionych życzliwie, a pozostała część uderzała w autokar, pokazywała różne gesty… – dodał.

Najbliższy turniej biało-czerwoni rozegrają we Włoszech, gdzie oprócz gospodarzy czekają na nich Argentyńczycy i Serbowie. – Granie z Argentyną będzie fajnie. Super byłoby z nimi wygrać choćby ze względu na gesty, które pokazywali po meczu mistrzostw świata. Nie uważam, że Serbia dwa razy nam się podłożyła na mistrzostwach, bo przecież wszyscy nam się tam podkładali do końca i dlatego wygraliśmy tytuł mistrzów świata, haha. Skoro Serbowie się podłożyli, to teraz na pewno będą chcieli pokazać, że są drużyną lepszą, więc mecz będzie ciekawy. Włosi są gospodarzami i mają coś do udowodnienia. Turniej w Mediolanie będzie więc wyjątkowy – przyznał Szalpuk.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved