Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk: Statuetka MVP to dodatek do całości

Artur Szalpuk: Statuetka MVP to dodatek do całości

fot. Łukasz Krzywański

Trefl Gdańsk pokonał w spotkaniu wyjazdowym MKS Będzin, znaczny udział w tym zwycięstwie miał Artur Szalpuk, który został wybrany MVP. – Statuetka MVP to dodatek do całości, nie ma znaczenia, kto ją otrzyma, ponieważ cała drużyna zagrała w tym meczu dobrze – powiedział Artur Szalpuk.

Artur Szalpiuk w meczu przeciwko będzinianom zdobył 13 punktów, zanotował 53-procentową skuteczność w ataku i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. – Cieszę się ze zwycięstwa, nagroda MVP jest subiektywną oceną komisarza zawodów. W spotkaniu przeciwko MKS-owi cała nasza drużyna zagrała bardzo dobrze oraz bardzo mądrze. Dla mnie nie ma znaczenia, kto otrzyma nagrodę dla najlepszego zawodnika. W zwycięskiej drużynie zawsze można znaleźć dwóch czy trzech zawodników kub wszystkich zawodników, którzy wykonują bardzo ciężką pracę na boisku. Najrzadziej statuetkę MVP otrzymuje libero, a zawodnicy ci są bardzo ważni i decydują o obliczu zespołu – podkreślił zawodnik.Po dwóch pewnie wygranych setach w poczynania gdańszczan wkradło się rozluźnienie, podopieczni trenera Anastasiego popełnili błędy. – W trzeciej partii w nasze poczynania wkradło się rozluźnienie, nasi rywale zagrali trochę lepiej, ale cieszy nas fakt, że całe spotkanie rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść. Ta dziesięciominutowa przerwa jest dla wszystkich niekomfortowa i wiele osób tak twierdzi, ta przerwa nic nie wnosi do widowiska – zaznaczył siatkarz. Istotnymi elementami, które zadecydowały o wygranej Trefla, były blok oraz zagrywka. Gdańszczanie w bloku punktowali jedenaście razy, podczas gdy MKS cztery, a w elemencie zagrywki Trefl punktował sześć razy, a MKS dwa. Przy stanie 5:10 w trzeciej partii serią skutecznych zagrywek popisał się Mateusz Mika. – Tak, zgadza się, łatwiej nam się grało, ponieważ ustawiliśmy szczelny blok i punktowaliśmy, te elementy zadecydowały o naszej wygranej. Dobrze, że te elementy zafunkcjonowały, ale potrafimy grać lepiej – powiedział Artur Szalpuk.

Gdańszczanie skupiają się obecnie na realizacji podstawowego celu, jakim jest gra w pierwszej szóstce drużyn, nie myślą już o sukcesie, jakim było zdobycie Pucharu Polski. – O Pucharze Polski zapomnieliśmy, będziemy o nim wspominali wzajemnie po zakończonym sezonie. Z drugiej strony cieszymy się z naszej postawy na boisku, naszym podstawowym celem jest gra w pierwszej szóstce drużyn. Skupiamy się na tym celu i będziemy do tego dążyli, o drugim miejscu już nie myślimy. Wiadomym jest, że jak się będzie poza pierwszą dwójką, to trzeba będzie rozegrać więcej meczów i jest to jakiś minus. Tak jak wcześniej wspomniałem, naszym głównym celem jest gra w pierwszej szóstce, mecz z Resovią będzie dla nas bardzo ważny i na nim będziemy się skupiali. Gdyby nam się podwinęła w tym meczu noga, to nie przekreśla to naszych szans, ponieważ do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze dziewięć kolejek i jest jeszcze bardzo dużo grania – przyznał zawodnik Trefla Gdańsk.

Atmosfera panująca w klubie sprzyja siatkarzowi, który zdobył doświadczenie na plusligowych boiskach. – W Gdańsku czuję się bardzo dobrze, pomaga mi w tym trener Andrea Anastasi i wygląda to bardzo dobrze, z czego jestem zadowolony. Obecny sezon w PlusLidze jest dla mnie piątym i zdobyłem trochę doświadczenia, byłem zawodnikiem rezerwowym, miałem kontuzje, trochę przeżyłem – przyznał z uśmiechem na twarzy przyjmujący. Artur Szalpuk odniósł się też do wyboru nowego trenera kadry narodowej. – Nasz nowy trener reprezentacji sprawia wrażenie człowieka mocno „zakręconego” na punkcie siatkówki, miałem z nim do tej pory jeden kontakt. Trudno jest mi ocenić wybór nowego szkoleniowca, wybrał go związek, a my zawodnicy musimy to zaakceptować i musimy podporządkować się jego zasadom – zakończył sympatyczny siatkarz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved