Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk: Są dwa miejsca, o które się bijemy

Artur Szalpuk: Są dwa miejsca, o które się bijemy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Chociaż wciąż nie wiadomo, czy w tym roku rozegrany zostanie jakikolwiek turniej międzynarodowy, wszystko wskazuje na to, że 1 czerwca reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie w Spale. – Nie mogę się doczekać. Myślę, że sytuacja na świecie jeszcze nie będzie stabilna, ale mam nadzieję, że w Polsce będzie, żeby można było zorganizować takie zgrupowanie i żebyśmy mogli trenować – powiedział Artur Szalpuk.

Wszystko wskazuje na to, że podczas trwającego okienka transferowego Artur Szalpuk znajdzie nowego pracodawcę. Siatkarz nie ukrywa, że czuje się gotowy, by oprócz nowych barw klubowych, zmienić ligę. – Na razie nic nie wiem. Myślę, że jestem gotowy, by spróbować sił w innej lidze, sprawdzić się. Ale zawsze powtarzam, że na decyzję wpływ ma wiele rzeczy. Na pewno nie będę wyjeżdżał na siłę. Koronawirus też odcisnął troszkę swoje piętno na rynku, więc to wszystko się zmienia i nie można tak swobodnie wybrać klubu. Nie wiem jeszcze co się ze mną stanie – przyznał przyjmujący.W trakcie sezonu wiele dyskutowało się o tym, kto powinien otrzymać powołanie na igrzyska olimpijskie. Rywalizacja na kilku pozycjach jest bardzo zacięta. – Ja muszę w siebie wierzyć i ja bym się powołał. Mógłbym pomóc tej drużynie. Na pewno wielu ekspertów mnie w tej drużynie nie widzi i to jest ich opinia. W mojej subiektywnej ocenie znalazłoby się dla mnie miejsce na igrzyskach – skomentował. W związku z pandemią igrzyska zostały przełożone. Czy w kontekście rywalizacji o miejsce w kadrze to dobrze? – Myślę, że po prostu to, co wszyscy starali się zrobić w tym roku, udowodnić swoją wartość, będą musieli przenieść na następny. Teraz ma się rok więcej, by przekonać do siebie Vitala i wywalczyć bilet do Tokio. Ci, którzy znają Vitala wiedzą, że ceni on sobie doświadczonych zawodników. Dla niego to doświadczeni zawodnicy wygrywają turnieje, więc to, że chłopaki będą 12 miesięcy starsi, myślę że nic nie zmieni a nawet im pomoże według tej teorii. Nie oszukujmy się, jeżeli będą zdrowi, to Michał Kubiak i Wilfredo Leon są pewniakami do wyjazdu na igrzyska. Gdy weźmiesz dużą pulę przyjmujących, którzy teraz grają, to są dwa miejsca, o które się bijemy.

Stopniowo w naszym kraju rozluźniane są restrykcje dla sportowców. Po ostatnich konsultacjach wiele wskazuje na to, że reprezentacja mężczyzn rozpocznie swoje zgrupowanie 1 czerwca. W Spale na sportowców nałożone będą spore ograniczenia a w dodatku nie wiadomo czy w późniejszym czasie rozegrane zostaną jakiekolwiek sparingi czy mecze międzynarodowe. – Jeżeli wszystko będzie w porządku, to 1 czerwca pojadę do Spały i nie mogę się doczekać. Myślę, że sytuacja na świecie jeszcze nie będzie stabilna, ale mam nadzieję, że w Polsce będzie, żeby można było zorganizować takie zgrupowanie i żebyśmy mogli trenować. Mam nadzieję, że to wszystko będzie w miarę bezpieczne dla naszego zdrowia i wtedy z wielką przyjemnością przyjadę, będę trenował, przygotowywał się być może do Ligi Narodów, być może tylko do turniejów towarzyskich. I tak fajnie będzie przepracować to lato, nawet jeżeli nie uda nam się pograć – powiedział Szalpuk.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved