Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk: Nastawiamy się na walkę i ciężki bój

Artur Szalpuk: Nastawiamy się na walkę i ciężki bój

fot. Anna Szalpuk

– Czuję się bardzo dobrze. Zostałem super przyjęty do drużyny i nie mam żadnych z tym problemów. Z naszym rozgrywającym Lukasem Kampą szybko znaleźliśmy wspólny język. Myślę, że będzie tylko lepiej – mówi zawodnik Cerrad Czarnych Radom, Artur Szalpuk.

Cały czas kontrolowaliście wynik spotkania z bydgoszczanami. Czy spodziewaliście się, że zwycięstwo może przyjść tak łatwo?

Artur Szalpuk:Przed meczem nigdy nie zastanawiamy się, czy będzie łatwo, czy trudno. Raczej nastawiamy się na walkę, na ciężki bój. Ten w jakimś stopniu też był trudnym bojem, bo wymagał od nas ciągłej koncentracji i dobrej gry. I tak było.Pierwszy mecz sezonu zagraliście z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Jak po tym pojedynku ocenisz ten zespół po zmianach, które w nim zaszły?

Uważam, że ZAKSA to bardzo dobry zespół. W tym sezonie jest kandydatem do mistrza Polski i na pewno odegra ważną rolę. Będzie bić się o najwyższe laury.

Kolejne spotkanie zagracie we wtorek z AZS-em Politechniką Warszawską. Czy przywiązujesz do tego spotkania jakąś szczególną wagę, biorąc pod uwagę, że wcześniej występowałeś w stołecznym klubie?

Nie, dla mnie to będzie mecz jak każdy inny, tyle że teraz Arena Ursynów będzie wyjazdową halą, a nie moją własną.

Byłeś w kadrze narodowej przez niemal cały sezon reprezentacyjny. Co ci dał ten czas?

Ogromne doświadczenie i kolejne, inne spojrzenie na siatkówkę, jak to wszystko należy traktować, jak zachowywać się na boisku i poza nim. Pomimo tego, że dużo nie grałem, to pobyt w kadrze wiele mi dał. Chciałbym jeszcze w przyszłości kiedyś się tam znaleźć.

W styczniu w Berlinie rozegrany zostanie kontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio de Janeiro. Awans wywalczy tylko zwycięzca. Czy myśl o zawodach w stolicy Niemiec w jakiś sposób ci towarzyszy?

– Wiadomo, że igrzyska olimpijskie są najważniejszą imprezą czterolecia. Teraz jednak mamy rozgrywki klubowe i każdy skupia się na meczach PlusLigi. O Berlinie zacznę myśleć z pierwszym dniem zgrupowania, o ile oczywiście zostanę powołany do kadry.

W grupie turnieju w Berlinie Polska zagra z Serbią, Niemcami i Belgią. Co sądzisz o tych rywalach?

Na pewno mecz z każdym zespołem będzie trudny. Wszyscy przyjadą do Berlina z jednym celem – walki o olimpijski awans.

Rozmawiała Monika Tomczyk – pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved